Wpis z mikrobloga

Witajcie!
Na wstępie chciałbym podziękować Wam za tak ogromne zainteresowanie zagadką, którą przesłałem @wykop. Cieszę się, że tak wielu z Was wzięło udział w zabawie. Największe gratulacje należą się oczywiście @asiekierka za najszybsze podanie prawidłowej odpowiedzi i zgodnie z nową zabawą to właśnie ten Mirek będzie teraz walczył o nową zawartość skrzynki, którą wyśle mu Administracja Wykopu.

Dla tych, którzy nie są zorientowani w temacie:
Na Wykopie będzie krążyć między Użytkownikami mała drewniana skrzynka, którą zamykamy na kłódkę z szyfrem. Żeby otworzyć zamek trzeba zdobyć szyfr, czyli rozwiązać zagadkę, która jest dołączona do pudełka. Gdy zagadka zostanie rozwiązana, wtedy zawartość skrzynki trafia do jej obecnego właściciela. Następnie właściciel skrzynki wkłada do niej coś miłego i ustawia nowy szyfr, po to by wysłać skrzynkę do kolejnej osoby, która jako pierwsza pomogła jej odgadnąć zagadkę. I tak w kółko ;) Jeśli ktoś samodzielnie odgadnie zagadkę, to może ją nadal opublikować na Wykopie i tradycyjnie wybrać kolejnego Szczęśliwca, albo wysłać skrzynkę do dowolnego użytkownika, który zechce wziąć udział w tej zabawie.

Myślę, że to fajny pomysł na obdarowywanie się jakimiś prezentami i drobiazgami, a przy okazji dobra zabawa w odgadywanie szyfrów. Można powiedzieć, że wzniesiemy teraz tag #rozdajo na wyżyny intelektu. A co może być szyfrem? Tu w zasadzie jedynym ograniczeniem jest to, żeby szyfr składał się z trzech liczb. Mogą to być tradycyjne zagadki matematyczne, może być coś do oszacowania, ale też może być to coś związane z innymi dziedzinami nauki (np. historią, literaturą itd.). Liczę na Waszą kreatywność!

Dla przejrzystości zabawy zakładam nowy tag #szaloneliczby -> umieszczamy tu różne zdjęcia nagród, zagadki, dyskusje, pomysły, czyli wszystko to co dotyczyć będzie tajemniczej skrzynki. Śledzenie tego tagu zdecydowanie zwiększa szansę na wygranie skrzynki.

Postaram się też w ramach wolnego czasu razem wspólnie z Wami uczestniczyć na Mikroblogu, pewnie zwłaszcza w ramach tagów #ciekawostki czy też #gryplanszowe, tak więc zachęcam do obserwowania konta -> @SzaloneLiczby

A jeśli lubicie różne zagadki, quizy, ciekawostki i łamigłówki to zapraszam Was na http://szaloneliczby.pl :)
  • 71
@Dddd: @sermaciej: Tu niestety też wychodzi słabość Wujka Google, że takie coś wbijał na pierwsze miejsca. Swoją drogą niezły biznes musi być na tych SMSach, skoro operatorzy zezwalają na takie za 20-25zł, wiedząc iż raczej rzadko ich przeznaczenie jest zgodne z intencją (i wiedzą) wysyłającego...
@asiekierka: Nie chciałem robić wchodzić z tym na główny Wykop, bo niektórzy mogliby to uznać za jakiś spam czy coś (nie wiedziałem jaka będzie reakcja Użytkowników) :) Ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś swoją zagadką podzielił się także na głównej stronie :)

@sermaciej: Tak właśnie powinno być i cieszę się, że udało mi się to osiągnąć w bardzo zadowalającym stopniu :) Wymagało to trochę testów i prób, tak więc
@sermaciej: To tak jak większość, dlatego potem można odnieść wrażenie, że Test był łatwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@asiekierka: No właśnie też z takiego założenia wyszedłem, że lepiej pozostać z tematem na Mirko, zwłaszcza że to tam ta zabawa się ma odbywać :)

@Dddd: Domyślam się, że można na tym sporo zarobić, skoro opłaca się mocno inwestować w chwilowe pozycjonowanie. W sumie zawsze mnie zastanawiało,
@MirkoStats: Korpo-firma? To zwykła strona internetowa. Poświęciłem swój czas na przygotowanie całej zabawy, bo chciałem zrobić coś ciekawego, tak po prostu - spontaniczna akcja, która narodziła mi się w głowie. Generalnie takich pomysłów mam wiele i cieszę się, że udało mi się jeden z nich zrealizować (choć wiem, że pewne rzeczy mógłbym wykonać lepiej, gdybym był stolarzem). Po to dałem tag, żeby jedni mogli go zablokować, a inni polubić, tak więc
@Bladi89: To, że moja zagadka była typowo matematyczna, to nie znaczy że reszta taka będzie :)

"Trzy cyfry" to wdzięczny temat, można naprawdę sporo rzeczy pod to podstawić, także z dziedzin niezwiązanych z naukami ścisłymi. Tak więc śmiało możesz dodać tag do ulubionych, na pewno będą trafiały się zagadki z różnych dziedzin :)