Wpis z mikrobloga

Mirki pytanko z #elektryka ma ktoś może płytę indukcyjną Electrolux z serii EIS?
Wszędzie podają, że jest możliwość ustawienia maksymalnej mocy od 1500 W do 7200 W (zwie się to Flexi Power). Problem w tym, że nigdzie nie ma słowa o tym w instrukcji ani na schemacie, a spece zamontowali i podłączyli... może jakieś ukryte przełączniki fizyczne pod płytą?
Tam jest tylko 230V więc myślę, że trzeba by to sprawdzić jednak i ograniczyć moc z domyślnej 7200...
W domu mam identyczną, ale mam siłę - tu jest blok, 230V, osobny kabel do indukcji 3x2,5mm i jedna osoba która nie wymaga za dużo.
  • 5
  • Odpowiedz
Jeżeli masz w bloku tylko 230V bez „siły” jak w domu to o twoim TURBO przyspieszaniu możesz kompletnie zapomnieć
  • Odpowiedz
@HawkZ: nie chodzi mi o turbo przyspieszenie tylko właśnie o ograniczenie mocy samej płyty, bo nigdzie nie piszą o tym w jaki sposób to się ustawia. Wyciągnę jutro tę płytę i pooglądam.
Co do "turbo" to też nie jest tak źle. Jedno pole ma max. 2300W więc nawet na 230V nie jest to za dużo jak się użyje 1 płytki czy maksymalnie 2-3 płytek na jakiejś niższej mocy. Z "boostera" 3700W
  • Odpowiedz
ok dzięki ludzie. u mnie niczego się po włączeniu nie ustawia, w instrukcji i na stronach zero informacji. Jeden spec zabudował indukcję w kuchni, drugi podłączył i tyle. Czyli muszę ją wyciągnąć i sprawdzić.
  • Odpowiedz
Zrobiłem to... zapytałem na elektrodzie gościa, który ma taką samą płytę. I otrzymałem odpowiedź dokładnie w stylu elektrody:
"str. 47 pkt 6.1"
( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale w sumie pomogło, okazało się że instrukcja w wersji papierowej jest "w trosce o środowisko" skrócona o kilka ważnych stron, bez których możesz sobie spalić instalację.
Za to w trosce o środowisko dołączyli 3 książeczki, w każdej po kilka języków +
  • Odpowiedz