Wpis z mikrobloga

Telefony stały się moim przekleństwem.
Wszystko zaczęło się około 2011 roku od głupiego ZTE Blade.
Człowiek wziął swój pierwszy telefon w życiu na abonament (co było tragicznym błędem).
I teraz opędzić się nie może od grzebania w telefonach.
Mogłem zostać przy starym k800i ze też mnie wtedy podkusiło.

Lista telefonów które miałem i serwisowałem :

-HTC Desire (wgranie cm,root, bootlader,s-off, podkręcanie cpu, testowanie co udzwignie maksymalnie) .

-Sony Wt19i 3x (debranding, root, overclocking cpu, testowanie co udzwignie maksymalnie)

-Xperia U 3x (debranding,root, odblokowanie bootladera,wgranie cm)

-Xperia Play (debranding, root)

-Xperia E 3x (debranding, root, odblokowanie bootladera, overclocking cpu)

-Galaxy Y (root, wgranie cm, overclocking cpu)

-Nokia 500 2x (overclocking gpu, łamanie symbiana)

-LG GT540 4x (ożywienie martwego telefonu, root, cwm, wgranie cm, overclocking cpu)

-Galaxy I9000 2x (root, zmiana kernela, wgranie cwm, wgranie cm 11,overclocking cpu/gpu)

-Galaxy Spica (debranding, root, wgranie cm)

-Galaxy I5510 (debranding, root, wgranie czystego Roma, overclocking cpu).

-ZTE Blade (Orange San Francisco) (debranding, root, cwm, wgranie cm)

-HTC One V (debranding, root, łamanie bootloadera, s- off, wgranie cwm, wgranie cm, overclocking cpu)

-LG E610 3x (bootloader unlock, root, wgranie cwm, wgranie cm)

-Nokia C5-00 (łamanie certyfikatu symbiana, wyrzucenie śmieci)

-Nokia C7-00 (łamanie certyfikatu symbiana, testowanie co uciągnie ten tel maksymalnie)

-Nokia 6020 (wgranie czystego softa)

-Nokia N93i (łamanie certyfikatu symbiana, testowanie co uciągnie ten tel maksymalnie).

-Nokia E52 (łamanie certyfikatu symbiana)

-Nokia E51 (łamanie certyfikatu symbiana)

-Nokia 5230 (łamanie certyfikatu symbiana)

-Motorola A1000 (wgranie czystego softa).

-K800i 4x (zdjęcie patchem Simlocka, wgranie czystego softu na chyba cid 53,tuning equlizera itp).

-K550i 2x (zdjęcie Simlocka omniusem, wgranie czystego softu od w610).

-W595i 3x (zdjęcie Simlocka, wgranie czystego softu, tuning equlizera).

-Samsung Avila 2x (wgranie czystego softu)

-Xperia X8 6x (łamanie bootloadera, root, wgranie cwm, dogranie fake dual toucha, wgranie cm, overclocking cpu, testowanie co uciągnie ten tel maksymalnie).

-Xperia X10 mini pro 2x (łamanie bootloadera, root, wgranie cwm, wgranie cm, overclocking cpu, testowanie co uciągnie ten tel maksymalnie).

-Acer Liquid Z3 (łamanie bootloadera, root, wgranie cwm,wgranie czystego softu, testowanie co uciągnie ten tel maksymalnie).

-Vodafone 858 (Huawei U8160) (wgranie cwm,root, dogranie fake dual toucha, wgranie cm, overclocking cpu, testowanie co uciągnie ten tel maksymalnie).

-HTC Wilfire 3x (łamanie bootloadera, root, s- off, wgranie cwm, wgranie cm, overclocking cpu, testowanie co uciągnie ten tel maksymalnie).

-HTC Wilfire S (łamanie bootloadera,root,s-off, wgranie cwm, kalibracja nie oryginalnego dotyku, wgranie cm, overclocking cpu, testowanie co uciągnie ten tel maksymalnie).

-Samsung Wave 533 (najgorszy z tych
wszystkich które miałem, nawet Nokie z
symbianem to przy tym telefonie rakiety
szybkości) (wgranie czystego softu, odblokowanie 3g)

-Motorola Defy Mini (wgranie cwm, wgranie czystego softu, overclocking cpu, testowanie co uciągnie ten tel maksymalnie).

-Motorola FlipOut (wgranie cwm, wgranie cm, overclocking cpu, testowanie co uciągnie ten tel maksymalnie).

-Nokia 9300 (łamanie certyfikatu symbiana)

Jeszcze kilka innych telefonów z Androidem bym wpisał na tą listę, ale nie chce mi się pisać bo nie wszystkie pamietam.
Za dużo ich było.

Było jeszcze parę konsol, PSX, PS2,PSP (przerabiania żeby odtwarzały kopie zapasowe gier).
3 tablety (root i wyrzucenie śmieci z nich).
I w miedzy czasie naprawa paru komputerów stacjonarnych i laptopów (padnięty system, wymiana hdd, itp.)
Ogólnie to Sajgon tak jak pisałem.
Wszystko serwisowałem hobbistycznie, za darmo. Głównie w celu zdobycia wiedzy tudzież doświadczenia.
Ale szczerze?
Żygam już tym.
Bo często miesza mi się kilka rzeczy i ileż to można coś dogrywać, sprawdzać kolejny custom rom itp.
Jak w przypadku Androida.
Dobra z elektroniki to tyle moich żali.
Bo mnie #gramnazi zeżre za słabą ortografię...
Jak komukolwiek chciało się to przeczytać to gratuluje wytrwałości...

#kurajmozryteopowiesci
  • 5
@Kurajmo: nie rozumiem twojego wpisu. Skoro się chciałeś uczyć i tak dalej to akurat miałeś możliwości - dlaczego narzekasz? Poza tym wiele rzeczy się powtarza... Szału nie ma.

Tak wogole to po co ta lista? Zapisujesz to wszystko? Moja lista była by znacznie dłuższa (przez 1rok) ale po co to wszystko? Albo się uczysz albo to zostaw. Narzekasz że za darmo... To bierz kasę jaki problem?