@hacco77: Bo nie żyjemy w komunie i możesz sobie założyć firmę i sprzedawać taką samą wiertarkę po 1000zł. Cena jest zależna od rynku i klienta, a nie od widzimisię władzy. Takie akcje są ze WSZYSTKIM co się da kupić. Od głupiej butelki wody w Żabce za 2,5zł, która w Tesco kosztuje 1,7zł po telewizory, które w mediamarkt kosztują np. 3500zł, a na allegro 2500zł. Masz wolny wybór ile chcesz zapłacić
I znowu to samo. Jest wolny rynek i każdy sprzedawca ma prawo dowolnie ustawiać ceny i ch komu do tego. A co sprytniejszy wykopek zamiast jojczec wsiądzie w samochód, pojedzie do Niemiec kupi ile się da i to sprzeda z zyskiem. Chcecie tak porównywać? To wprowadźmy w Polsce szwedzkie albo norweskie ceny alkoholu. Jak ma być po równo, to w obie strony.
Co robić - taka mini anegdotka ode mnie - w moim małym mieście są dwa markety budowlane oddalone o jakieś 300m. W pierwszym 5L farby do drewna 90zł w drugim ta sama farba 120zł.
@pawcuq: Różne sklepy - różna polityka. Tutaj jeden koncern - znacząca różnica. To tak jak by promocja na mleko w biedronce obowiązywała tylko w miastach powyżej 10 000 mieszkańców :)
Komentarze (712)
najlepsze
Chcecie tak porównywać? To wprowadźmy w Polsce szwedzkie albo norweskie ceny alkoholu. Jak ma być po równo, to w obie strony.
źródło: comment_wLRE7vLQmq8k0Xk16YDz74BRk65mMm3g.jpg
PobierzTutaj jeden koncern - znacząca różnica.
To tak jak by promocja na mleko w biedronce obowiązywała tylko w miastach powyżej 10 000 mieszkańców :)
może kiedyś będzie nawet sylabizowanie
350 zł brutto/1.23=284 zł netto
Niemcy
60euro brutto x 4,28 = 256 zł brutto
256 zł / 1.19 = 216 zł netto
źródło: comment_sBUN7G4Rv7SlYIjWpeopDoNPM41aHvEN.jpg
Pobierz