AMA - kandyduję do Parlamentu Europejskiego
Jestem wykopowiczem od 8 lat, członkiem Partii Libertariańskiej i aktualnie kandyduję w wyborach do Parlamentu Europejskiego (mam nr 1. na liście komitetu wyborczego Demokracja Bezpośrednia w województwie śląskim: http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/komitety/view/40 ).
sierp z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 676
Komentarze (645)
najlepsze
http://analizy.koliber.org/nasze-raporty/demografia-a-system-emerytalny/
2. Jak z Twoim stosunkiem do spluw?
1. Już nie (chodzi o sierp.tc.pl), ale archiwum jest na Libertarianizm.pl.
2. Uważam, że powinna być swoboda posiadania broni i państwo nie powinno jej ograniczać "po uważaniu".
Byłem specjalistą od sieci komputerowych, inżynierem sieciowym.
Co do "piractwa", to uważam, że powinno być legalne (chyba że jest to złamanie bezpośredniej umowy, którą się zawarło) - patrz http://liberalis.pl/2007/03/15/jacek-sierpinski-o-tak-zwanej-wlasnosciintelektualnej-i-patentach-na-oprogramowanie/
Co do szpiegowania ludzi - uważam, że np. przedsiębiorcy telekomunikacyjni nie powinni być zmuszani do rejestrowania danych telekomunikacyjnych w celu udostępniania ich policji, sądom i innym służbom. Ale jak ktoś chce szpiegować prywatnie bez naruszania czyjejś własności (np. podglądanie lunetą
1) Nie wiem, co jest w TTIP, więc bym nie podpisał, bo w ciemno nic nie podpiszę.
2) Zawrzeć taką umowę, która by to
Kto jest Wg Ciebie najlepszym kandydatem z okręgu gdańskiego?
Z P.L. kandyduje 2 studentów. Wiesz coś o nich?
PS: Mocno Ci kibicuję i liczę, że nawet jeśli nawet nie w tych, to w następnych wyborach libertarianie odniosą jakiś sukces :)
2. Jakie zasady prawne mają tę wolność gwarantować (w tym na styku różnic w poglądach moralnych, seksualnych, religijnych)?
3. Czy tzw. przestrzeń publiczna ma być obszarem totalnej samowolki każdego z użytkowników tej przestrzeni? Czy może powinna być ograniczana przez państwo, albo wedle upodobań właściciela (zarządcy) tej przestrzeni ? (np. czy powinna być ustawa zakazująca ludziom publicznego kopulowania, obnażania się itp.
1) Wolność to możliwość dysponowania swoim ciałem i prawowicie nabytą (w nieagresywny sposób) własnością w dowolny sposób, pod warunkiem, że nie narusza się podobnej wolności innej osoby.
2) Zasada