Wpis z mikrobloga

Gdzieś pod koniec grudnia wrzucałem przy okazji jakiegoś wpisu swój martwy 285 kg przy wadze 85 kg i pisałem, że może za jakieś pół roku pójdzie 300. No poszło szybciej i w dodatku dużo lżej xD. Wrzucam żeby trochę się pochwalić bo myślę, że 300 kg przy wadze 87,7 kg to całkiem fajny wynik. Szkoda, że w paskach i na texas barze z bumperami, ale przynajmniej nie sumo, więc wydaje mi się, że nikogo nie oszukałem. Potem podjechałem pod 307,5 kg żeby zrobić x3,5 BW, no ale trochę brakło do lockoutu, więc może za miesiąc pójdzie xD.

Pod koniec sierpnia gdy kończyłem redukcję ważyłem ok. 75 kg i sprawdziłem sobie z ciekawości maxy w martwym. Poszło ciężko 220, a 230 ledwo oderwałem od ziemi choć liczyłem wtedy, że spokojnie pójdzie chociaż 240 bo mój dotychczasowy rekord to było 265 kg przy wadze 83,5 kg sprzed roku, więc #!$%@?łem się i powiedziałem sobie, że koniec z tymi redukcjami, masuję do 100 kg i fajnie by było gdyby do końca 2022 udało się pociągnąć te 3 paki.

Zacząłem nowy plan od września i obecnie mój total to 662,5 kg (222,5/140/300), a życiówka z 2019 to 585 kg (200/125/260) z wagą dokładnie o 3 kg większą, więc dla mnie spoko xD.

Nigdy nie trenowałem pod żadne zawody, tylko dla czystej satysfakcji z pokonywania własnych rekordów, ale ostatnio sprawdziłem wyniki w kategorii do 93 kg na debiutach 2021 i myślę czy w sumie nie wystartować, jeśli do końca roku zbliżę się gdzieś do 680 - 700 kg xD. Przy okazji ma ktoś jakieś rady jak zapiąć zamek z krótkimi kciukami czy pozostaje tylko przechwyt ( ͡° ʖ̯ ͡°)?

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
Xaroks - Gdzieś pod koniec grudnia wrzucałem przy okazji jakiegoś wpisu swój martwy 2...
  • 36
@Mastah1: XDDD nie no myślę czy trochę nie odpuścić na jakiś czas ten martwy i skupić się na reszcie, a zwłaszcza na ławie, która jest mega #!$%@?. Ale zobaczymy, może na przykład za rok pociągnę ze 340 ważąc tę stówkę xD.
@DywanTv: dzięki za filmy. Robiłem niedawno kilka lekkich jedynek tak z ciekawości i skończyłem na 207,5 ale już widzę, że robiłem kilka błędów, więc myślę że to kwestia czasu i jakoś to pójdzie. Ale jednak ciągi z paskami to jest przepaść gdy nie muszę myśleć o chwycie i można się skupić na całej reszcie, więc na pewno sporo to odejmie od wyniku.

@matteo_moravietzky: eh zaraz wszyscy będą wiedzieć że piszę
@Asarhaddon: texas bar to sztanga stworzona specjalnie pod martwy, która jest nieco dłuższa i znacznie bardziej się wygina, co zawsze odejmuje kilka centymetrów na początku ruchu. Bumpery to te wielkie talerze i ponoć fizyka mówi, że trochę łatwiej jest zrobić ciąg z nimi niż ze zwykłymi żeliwnymi, ale w sumie nie wiem czy to robi aż taką różnicę.
@acidd: czy ja wiem - taki Olech ciągnął dużo więcej ważąc dużo mniej xD ale trochę siłowni zwiedziłem przez parę lat i rzadko widać kogoś, kto podchodzi pod >250 kg niezależnie od wagi


@Xaroks: prawda, większość ludzi to tak 250 martwy, 200 przysiad i 130-150 ława.

Prawdziwy facet zaczyna się od 300 w martwym, 250 przysiad i 170 ława, change my mind