Wpis z mikrobloga

Gdzieś pod koniec grudnia wrzucałem przy okazji jakiegoś wpisu swój martwy 285 kg przy wadze 85 kg i pisałem, że może za jakieś pół roku pójdzie 300. No poszło szybciej i w dodatku dużo lżej xD. Wrzucam żeby trochę się pochwalić bo myślę, że 300 kg przy wadze 87,7 kg to całkiem fajny wynik. Szkoda, że w paskach i na texas barze z bumperami, ale przynajmniej nie sumo, więc wydaje mi się, że nikogo nie oszukałem. Potem podjechałem pod 307,5 kg żeby zrobić x3,5 BW, no ale trochę brakło do lockoutu, więc może za miesiąc pójdzie xD.

Pod koniec sierpnia gdy kończyłem redukcję ważyłem ok. 75 kg i sprawdziłem sobie z ciekawości maxy w martwym. Poszło ciężko 220, a 230 ledwo oderwałem od ziemi choć liczyłem wtedy, że spokojnie pójdzie chociaż 240 bo mój dotychczasowy rekord to było 265 kg przy wadze 83,5 kg sprzed roku, więc #!$%@?łem się i powiedziałem sobie, że koniec z tymi redukcjami, masuję do 100 kg i fajnie by było gdyby do końca 2022 udało się pociągnąć te 3 paki.

Zacząłem nowy plan od września i obecnie mój total to 662,5 kg (222,5/140/300), a życiówka z 2019 to 585 kg (200/125/260) z wagą dokładnie o 3 kg większą, więc dla mnie spoko xD.

Nigdy nie trenowałem pod żadne zawody, tylko dla czystej satysfakcji z pokonywania własnych rekordów, ale ostatnio sprawdziłem wyniki w kategorii do 93 kg na debiutach 2021 i myślę czy w sumie nie wystartować, jeśli do końca roku zbliżę się gdzieś do 680 - 700 kg xD. Przy okazji ma ktoś jakieś rady jak zapiąć zamek z krótkimi kciukami czy pozostaje tylko przechwyt ( ͡° ʖ̯ ͡°)?

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
Xaroks - Gdzieś pod koniec grudnia wrzucałem przy okazji jakiegoś wpisu swój martwy 2...
  • 36
@Xaroks: Zrob z ciekawosci test na twardej eleiko z metalowymi talerzami, jestem ciekaw roznicy (tylko bez oszukiwania na tej wykrzywionej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Ale i tak szanuje za klasyka, aktualnie rzadko spotykany na brt powyzej 200kg ( ͡º ͜ʖ͡º)
@trenboloniusz: mam taki plan, że mało jest tam miejsca na kombinowanie, ale może spróbuję tak zrobić na kolejnych maxach za 4 tygodnie albo jakoś wcześniej na którymś treningu, bo też chciałbym to porównać. Jak coś to zawołam. Bumpery raczej niewiele dały bo szło już 295 na żeliwnych, ale jednak texas bar swoje robi, a jest tam dopiero od miesiąca, więc go sobie testuję.
@Filip69: @In_thrust_we_trust: kreatyna 5 g dziennie jak akurat sobie nie zapomnę. Serio xD.

@Crizz: od września trenuję planem Stronger by Science Grega Nuckolsa. To w zasadzie zbiór 28 pojedynczych planów pod wszystkie 3 boje z podziałem na stopień zaawansowania, ilość treningów w tygodniu i objętość. Jest duża dowolność w skompletowaniu tego planu, ale ja trenuję po prostu 2x góra i 2x dół z martwym jako priorytetem. Cały blok to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xaroks: Widać, że jest zapał. Mógłbyś kręcić naprawdę konkretne wyniki, gdybys jeszcze wagi #!$%@?ł. Jak naturalnie, to jeszcze większy szacun. Mimo, że wyniki kręcę mniejsze, to na Twoim miejscu gdybym chciał dowalić lockout, to skupiłbym się na ciągach z deficytu, natomiast block pull/rack pull wg mnie bardziej pomaga właśnie przy... starcie, mimo, że wydawać by się mogło inaczej. Przy block/rack pullu odpada leg drive, przez co całą siłą idzie na ciągnięcie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xaroks: miałem pytać o to na tagu, ale widzę, że możesz mieć z tym doświadczenie. Ile kg różnicy względem sztangi eleiko? Ostatnio też miałem okazję zrobić chyba na tej sztandze (axxo deadlift bar?) i powiem szczerze, że miałem mieszane odczucia, może dlatego że nie umiem wykorzystać atutów tej sztangi
@WUJICO: ciężko mi powiedzieć, bo tego Texasa mamy tam dopiero od miesiąca i zrobiłem na nim parę treningów i to raczej w przedziale 200 - 250 kg. Maxy na tej sztandze robiłem tylko 3 razy na 290, 295, 300 no i to nieudane podejście na 307,5 a wcześniej właśnie jedynie na którejś Eleiko (max 285 zanim kupili Texasa), więc też się jeszcze dobrze nie nauczyłem tej sztangi, ale na pewno mogę