Wpis z mikrobloga

Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawnośc. Dzisiaj się zdenerwowałem i uderzyłem ręką w laptopa podczas gierki od tego czasu w gierkach i programach mam takie cos: https://zapodaj.net/5a4e5f637de85.jpg.html
Z matrycą wszystko jest ok próbowałem od nowa instalować sterownik w karcie graficznej i nic liczę na pomoc z góry dzięki.
#lenovo #pc #csgo #faceit #counterstrike #onet
seba836 - Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawnośc. Dzisiaj się zd...

źródło: comment_pYDJQ7RYgaUUaymI5aTkhNXRMdGCODhV.jpg

Pobierz
  • 14
@seba836: możliwe, że jak mocno chip był nagrzany, to uderzając w lapka spowodowałeś lekkie poluzowanie lutów między chipem, a mobo. Chyba bez zrobienia bga możesz mieć problem. Chyba, że możesz kartę wymienić.
@seba836: Brawo! Przez twój brak opanowania co najmniej jeden lut chipu graficznego pękł i masz artefakty - jest kilka opcji:

1) Oddajesz do serwisu, zrobią ci reflow BGA lub wymianę GPU - koszt w zależności od tego co masz 500+PLN
2) Jesteś odważny, wyciagasz płytę główną, ustawiasz piekarnik na grzanie góra + dół, 280*C i robisz to sam (ale nie polecam bo jak przesadzisz to ci wszystko spłynie z płyty xD)
@seba836: karte graficzna masz na 99% wlutowana na plycie glownej, i jest to typowy objaw gdy kilka lutów popęka lub ktoś źle wlutuje chip GPU. Prawda jest taka że bez stacji lutowniczej BGA, jeżeli nie masz doświadczenia, to albo poroztapiasz wszystkie złącza w piekarniku, albo wszystkie komponenty spłyną niczym woda z kaczki, albo mobo ci się rozwarstwi i zrobisz faworka, bo nierówno będziesz ją grzał. Oddaj do serwisu, wymień sam płytę