Wpis z mikrobloga

Jako, że 2latka niedawno stuknęły od pierwszego pójścia na siłkę, to postanowiłem się pochwalić (albo pożalić xD) aktualnymi wynikami:
SQ 220
BP 125 (120 z pauzą)
DL 270 (z owijkami)
Moje staty to 183cm/101kg/9cm jak dygnie.

Z 4 ostatnie miechy robiłem praktycznie sam volume na 60-75% maxa i o ile do teraz na podstawie progresji w seriach byłem w stanie prawie co do kilograma wyliczyć jakiego jebnę maxa, to tym razem wyszło mi zdecydowanie mniej niż zakładałem (w przysiadzie 230 szło podobnym tempem, ale mimo robienia lowbara w połowie ruchu poczułem sztangę na kapturach, więc jednak uznałem, że #!$%@?ć greedowanie i grzecznie usiadłem na racki XD). Czuć trochę niedosyt, ale przy takim stażu nie widzę sensu bawienia sie w peakowanie dla potencjalnych 15-20kg gym totala.

Zawołam @bdm_bq bo swego czasu pomógł mi ogarnąć parę rzeczy, to może zainteresuje go ten wysryw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #silownia #mikrokoksy
Pstrong - Jako, że 2latka niedawno stuknęły od pierwszego pójścia na siłkę, to postan...
  • 18
@wedrowycz: tragedii z formą w DL nie było, może tylko kilka szczegółów do ogarnięcia by się znalazło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pstrong super wyniki przy takim stażu. No i słusznie prawisz, teraz pora na grindowanie, ale techniki. Ogarniesz idealną formę, to za kolejne dwa lata wyniki poszybują w górę konkretnie, bo potencjał siłowy jest i to niemały...
  • 0
@In_thrust_we_trust: Ciężko powiedzieć, mocno rotuję podejściem/planami/ćwiczeniami itd w zależności na co mam aktualnie większą zajawkę i ochotę, ale gdybym miał strzelić to tak 70% trójbój, 30% hipertrofia, bo przy byciu wiecznie zalanym ciężko to nazwać kulturystyką xD. Po prostu od strony kulturystycznej jestem totalnym przeciętniakiem, ok. 23FFMI przy 23%bfa
  • 1
@memento_mori: Gdybym miał teraz regres to powinienem się cieszyć, bo dalej mam lepsze wyniki od przeciętnego bywalca siłowni? Napisałem, że czuję niedosyt, bo spodziewałem się, że wyniki będą znacznie lepsze, wręcz traktowałem to praktycznie za pewnik a reality check pokazało, że się przeliczyłem.
  • 0
@In_thrust_we_trust: Wyniki w maxach zawsze miałem sporo większe niż pokazywał mi kalkulator względem serii, a sporo w seriach sprogresowałem w przysiadzie i martwym. Przykładowo w martwym, wcześniej robiłem 210x4/5, co wg kalkulatora daje maxa 230-236, a wtedy podniosłem 255. Niedawno zrobiłem 210x9, gdzie kalkulator pokazuje maxa 270. Na podstawie tego sądziłem, że przynajmniej 280 powinno siąść
@Pstrong:
prioretyzujesz martwy?
u mnie wygląda to DL - 210, BP - 150.
Czyli mam sporą różnica współczynniku siły klaty do martwego, chociaż może to być różnica stażu bo ja troszkę ponad rok chodze na siłke i technikę w martwym jeszcze za bardzo kalecze.
  • 0
@Katecheta23: bycie dobrym w martwym często oznacza bycie słabym w ławie i vice versa, chociażby poprzez długość rąk. W moim wypadku mimo że wyniki kompletnie o tym nie świadczą, to powiedziałbym że zawsze minimum więcej uwagi poświęcałem górze ciała, w tym bp aniżeli przysiadowi/martwemu xD
@Pstrong a nawet miałem ostatnio pisać jak tam się miewasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajne wyniki, idealnie nie jest ale naprawdę dużo poprawiłeś. A co do tej ławy to się jeszcze możesz odezwać. Do jakichś 140 pasuje to podbić, bo robi sie przepaść
  • 1
@bdm_bq: Dzięki, też mam wrażenie, że póki co dysproporcje ławy do reszty tylko się zwiększają XD Niemniej na ten moment planuję lekko z bfem zejść, więc nie planuję za dużo kombinować będąc na ujemnych kaloriach.
@Pstrong nie ma to praktycznie znaczenia jeżeli nie przeciągasz redukcji na pół roku, śpisz normalnie i jesz dobre jakościowo jedzenie, dbasz o nawodnienie. Przy kontrolowanej redukcji nie powinno dużo poleciec z siły. Przerabiane objętości tez nie muszą być dużo mniejsze, zwłaszcza na początku