Wpis z mikrobloga

Czołem,
Update moich (nie)treningów. Nie wrzucam niczego od dłuższego czasu, bo jestem trochę w kropce #wrak. Problem z kolanem który zaczął się w 2019 w sumie trwa do teraz i skutecznie mnie hamuje. Końcem zeszłego/początkiem tego roku było już całkiem nieźle, bez objawów więc mogłem coś tam działać. Niestety nie na tyle, żeby być z tego zadowolonym. Chondromalacja III/IV jako główny problem - bolesne, ale nie na tyle, żeby całkiem ograniczyć ruch. Za to przeszkadza na tyle, że odbiera chęci, przeszkadza w procesie i pchaniu wyników do przodu. Trening i utrzymanie aktywności są z resztą wskazaniem o ile nie powodują pogorszenia objawów. Boli głównie przy ciągach, stąd muszę z nich zrezygnować/zastąpić. Przysiad nie powoduje ani dyskomfortu ani bólu, ale złe zarządzanie objętością/intensywnością zawsze po kilku dniach wychodzi i muszę wszystko modyfikować "w locie". Myślę, że w samym trójboju wyniki mam ~10% niższe od życiowych, ciężko oszacować. W górach w sumie to mój najgorszy rok, mało wyjazdów, pierwszy raz od kiedy chodzę bez wyjścia zimowego. Nie dlatego, że boli (po kilku dniach chodzenia bólu nie oduczwam), brakuje pewności i chęci. Przyczyna? masa czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Z pewnością przeciążenia się do tego przyczyniły. Zaczęło się po bardzo intensywnym okresie treningowym w połączeniu z innymi aktywnościami, później klasyczny snowball niezależnie od tego czy trenowałem czy nie.
We wtorek dowiem się czy czeka mnie atroskopia kolana, ewentualnie jakie leczenie zaproponuje lekarz i jak to widzi ( ͡° ʖ̯ ͡°) Stresa mam.

Trzymajcie kciuki mirasy. Muszę tu jeszcze wrócić z solidnym dziennikiem do zawodów, jak kiedyś obiecałem.
Treningami nie mam się co chwalić, ale byłem w ładnych górkach - Gennargentu na Sardynii.
#mikrokoksy #gory #bdmbyq
bdm_bq - Czołem,
Update moich (nie)treningów. Nie wrzucam niczego od dłuższego czasu...

źródło: comment_16543409257A5j1yG1Up88ZGKm8c4D8k.jpg

Pobierz
  • 12
@uberGoy: planuje, chociaż to nieporęczne. Musiałbym kupić coś małego, nie wiem jak wtedy kwestia obiektywów. Na niektórych szlakach czy ferratach i tak nie ma jak użyć aparatu, dodatkowo zajmuje miejsce i swoje waży. Ewentualnie jakieś GoPro. Póki co muszę zdać się na telefon - tu robione iphonem 12pro, jakość zepsuta przez przesłanie msg.
@bdm_bq: czy możesz napisać w jaki sposób lekarz zdiagnozował chondromalację (rezonans, usg?) i na czym ewentualnie będzie polegać ten zabieg artroskopowy - oni jakoś wygładzają powierzchnię stawu, czy coś tam innego kombinują?
@gardziok: trzech niezależnych ortopedów do których poszedłem z obrazem z rezonansu zdiagnozowało to samo + opis radiologa. USG jest słabym narzędziem diagnostycznym w przypadku stawu rzepkowo-udowego, ze względu na ograniczone pole widzenia zasłonięte przez rzepkę. Zabieg polega na wygładzeniu powierzchni stawu (jeżeli jest potrzeba), nadbudowanie ubytków w chrząstce. Metod jest sporo, nie wiem jeszcze co mi zaproponują. Można to nadbudować w formie membrany + wcześniej nakłuwając odsłonięte miejsca kości udowej, żeby