Wpis z mikrobloga

Amatorskie błędy... i spalone 335kg w ciągu... No CUSZ.... #!$%@?łem.

Co poszło nie tak? Wiele rzeczy nałożyło się naraz. Te 335kg było dziś w zasięgu, ale zawiodła technika.

Zbyt szybko zacząłem ciąg i do tego szarpnąłem z dołu, może to dlatego że brakowało dzisiaj weny i przekonania, po prostu treningowo się trochę zajechałem w ostatnim czasie, a to spowodowało że w głowie miałem pewne wątpliwości, czy w ogóle ten ciąg robić? Czy dam radę go zrobić tak się czując?... I może przez to chciałem już mieć to za sobą i za bardzo się pospieszyłem. Nie wiem.

Wracając do techniki. Zbyt szybko się ustawiłem i nie wyprostowałem wystarczająco pleców, nie napiąłem odpowiednio góry, następnie szarpnąłem sztangę mocno inicjując start nogami. To spowodowało że dupsko wystrzeliło do góry, przechyliło mnie do przodu, barki zostały, i nagle znalazłem się przy lockoucie w tragicznej pozycji i już nie było ratunku.
W każdym razie dziwne uczucie, ta sztanga nie ważyła nic, było łatwo, a nagle ściana nie do przejścia. Potwierdza to tylko że mam bardzo dobry start i muszę mocniej pracować nad lockoutem (i techniką rzecz jasna). Mocniejszy lockout + odpowiednia technika = Ogromny PR.

Troszkę mnie zgubiły za duże ambicje i za duże chęci #!$%@? tych ciężarków. Co dopiero w ostatnich tygodniach do mnie bardziej dotarło i spowodowało że mnie trochę wypaliło.

Ale jakby ciągle wszystko wychodziło to było by za nudno!

Wiele rzeczy lubię w dźwiganiu ciężarów, jedną z nich jest właśnie to że wszystko w ma się w swoich rękach :) Szczególnie jak samemu dla siebie jest się trenerem, każdy sukces, każda porażka to tylko następstwo własnych decyzji, tych podjętych dzisiaj, wczoraj, jak i wiele miesięcy temu.

Sukcesy trzeba celebrować, a z porażek wyciągać wnioski, i tak cały czas w drodze do doskonałości.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport #pokazforme
IntruderXXL - Amatorskie błędy... i spalone 335kg w ciągu... No CUSZ.... #!$%@?łem.
...
  • 57
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: 27 miesięcy zajęło ci dołożenie 2.5kg w martwym. Gratulacje szybkiego progresu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już zmiana chwytu na szeroki w BP była aktem desperacji ale niedługo to maratony zaczniesz biegać bo w trójboju nie wychodzi xD
Darksed - @IntruderXXL: 27 miesięcy zajęło ci dołożenie 2.5kg w martwym. Gratulacje s...
  • Odpowiedz
Trzeba zwiększyć DAWKI ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Darksed: Najprostsze rozwiązanie, to właśnie wejść na bombę... Ale mi tego jeszcze nie potrzeba. Ja jeszcze jako natural przebije te wyniki znacząco :)
  • Odpowiedz
27 miesięcy zajęło ci dołożenie 2.5kg w martwym. Gratulacje szybkiego progresu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już zmiana chwytu na szeroki w BP była aktem desperacji ale niedługo to maratony zaczniesz biegać bo w trójboju nie wychodzi xD


@Darksed: Dlaczego ty jesteś taki zawistny? Bo kilka słów prawdy ode mnie usłyszałeś?

Co do mojego progresu... napisałem kiedyś długi wpis tłumaczący Ci, że w tempie jakim progresuje za kilka
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Zawistny? Szczery, zobacz że od 27 miesiecy(ponad dwa lata!!) zrobiłeś 2.5kg progresu w ciągu. Dwa lata ciężkiej pracy bo tego ci nie odmówię.

Jakie 1000kg? Przecież z tym tempem tego nie zrobisz.

Tak samo jak ty dojebujesz mi tak ja mogę tobie wytknąć kilka faktów.
  • Odpowiedz
@Darksed: Ok fakty... pisałem gdzieś Ci długi wywód na ten temat ale chyba go tkoś usunął bo nie mogę go znaleźć. Napiszę w skrócie, z uwzględnieniem obecnego roku.

Grudzień 2018 - Grudzień 2019 - Grudzień 2020 - Listopad 2021

Total 775kg > 895kg > 905kg > 920kg.
Wyciskanie - 210kg > 215kg > 220kg > 222,5kg
Przysiad - 285kg > 350kg > 355kg > 365kg
Martwy ciąg - 280kg > 330kg
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: A jak reszta bojów? Na ostrej BOMBIE zrobiłeś 75kg progresu w ROK! Z 280 do 355. A jednak dodanie kolejnych 10kg zajęło ci 1.5 roku. Wyciskanie +2.5 kg w 1.5 roku. Czy sam nie pisałeś że nagły skok siły to jest oznaka DOPINGU?
Darksed - @IntruderXXL: A jak reszta bojów? Na ostrej BOMBIE zrobiłeś 75kg progresu w...
  • Odpowiedz
Grudzień 2018 - Grudzień 2019 - Grudzień 2020 - Listopad 2021

Total 775kg > 895kg > 905kg > 920kg.


@IntruderXXL: Czyli SKOK 120kg w rok, a potem w rok 10kg i w kolejny rok 15kg. Sam piszesz że coś takiego jest oznaką stosowania STERYDÓW, ty mój NATURALU ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Darksed: Tak tak i gruba bomba dodała mi tylko 5kg do wyciskania względem bycia naturalem xD proszę Ciebie!

Po prostu mój ciąg i siad był na bardzo niskim poziomie, i akurat tak wyszło że w 2019 nastąpiła kumulacja treningów i zaowocowało to ogromny progresem w tych dwóch bojach.

Szczerze mówiąc uważam że jeszcze z jeden taki przeskok naturalnie o te 50kg+ w rok, jest jeszcze przede mną. A potem kolejne ale
  • Odpowiedz