Wpis z mikrobloga

Na początek ustalmy jedną rzecz: chudnie się od deficytu kalorycznego. To jest oczywiste. Ale: czy istnieje jakaś możliwość, że deficyt jest za duży i waga wtedy się zatrzymuje? Brzmi to niewiarygodnie, ale słyszałam już takie głosy, że mam za mało kalorii w diecie i dlatego waga stoi i że jak je trochę zwiększę, to ruszy w dół. To całkowicie kontrintuicyjne. #chudnijzwykopem #mikrokoksy #mirkokoksy #dieta
  • 32
@KatpissNeverclean: to nie jest wykluczone i nie sluchaj ze ktos Ci mowi - jedz 2500 kcal :P :); mala masa kostna/male ciezary wiec samym treningiem duzo nie palisz i moze tak byc ze twoje zero to 1600. Mozliwe, ze nawet na 1200-1400 na koniec redu bedziesz musiala zejsc i krecic 1 h cardio dziennie jesli sobie wymarzylas bardzo docieta forme.

Warto abys zbadala sobie tarczyce i w razie czego wprowadzic odpowiednie
@KatpissNeverclean: Ile masz wzrostu i ile ważysz? U mnie orientacyjne 166 cm i 56 kg - zeby być na redukcji musiałabym jeść jakieś 1500 kcal, co jest blisko PPM, wiec jest niezdrowe dla mojego organizmu, wobec tego wolałabym podnieść kaloryke i dodać aktywność fizyczna. Zacznij więcej się ruszać i więcej jeść.
@Kasahara: no wiem, że nie można przeceniać liczby kalorii spalanej podczas treningu siłowego. Ale.. jak na moje parametry wydaje mi się, że używam sporych ciężarów: ostatni martwy ciąg robiłam 3 x 5 z 75 kg, przysiad - 3 x 5 50 kg, wyciskanie 4 x 5 z 40 kg. Nie są to może zawrotne wartości, ale zaczęłam chodzić na siłownię w połowie listopada, potem od połowy grudnia przez miesiąc była przerwa
@cassiopei: 162 cm i 58,5 kg. Chciałabym zejść do 55 kg. A potem zrobić trochę dobrej jakościowo masy, żeby BMR wzrosło ( ͡° ͜ʖ ͡°) 1500 kcal.. niby to tylko 100 kcal mniej niż jem teraz, ale i tak dość regularnie zdarza mi się czuć głód, więc trochę zasmuca mnie perspektywa zejścia niżej z kaloriami. ()
@KatpissNeverclean: waga może nie spada, poprzez wzrost masy mięśniowej. Waga to najgorsze urządzenie do monitorowania spadku masy tłuszczowej na małych wartościach (poniżej 9kg). Wystarczy mała retencja wody, gorsze trawienie i kilogramy się nie zgadzają.
Jeżeli czujesz głód to prawdopodobnie jesz złe produkty, masz przynajmniej 20g tłuszczu dziennie?
@MegaZU0: tak, nawet teraz mam (wg apki) już zjedzone 26 g na 970 kcal. Wydaje mi się, że nieco mięśni mi przybyło, ale pewnie max kilkaset gramów. Chciałabym zwiększyć swoją masę mięśniową (oczywiście w granicach rozsądku) żeby trochę mi wzrosło BMR, bo nie bardzo widzi mi się jedzenie przez całe życie tak małej liczby kalorii jak teraz.
@JuneJohn: Zapoznaj się z tym co mówi nauka, na temat zbyt dużego deficytu kalorycznego oraz za długiego okresu w nim pozostawania.
Ja byłam taka sama jak OPka. Obecnie dostałam diagnozę, że powrót - o il będzie możliwy - do normalnej pracy metabolizmu zajmie około 4 lat.
O kłopotach z gospodarką hormonalną nie wspominam.