Wpis z mikrobloga

Dzisiaj lżejszy trening, czyli GM 3RM 225kg :) Fajnie poszło.

Można powiedzieć że dzisiaj miałem "deload" bo zamiast 1RM jak co poniedziałek w jakimś ćwiczeniu wpadł 3RM w GM. Zadowolony jestem, bo kiedyś zrobiłem 210kg x 3 męcząc się bardzo, dzisiaj 225kg x 3 i to z jakimś zapasem. Do tego fajny ROM, fajnie się po prostu ćwiczyło.

Cieszy mnie też inna rzecz, wcześniej naprawdę czułem że muszę co chwilę sprawdzać podstawowe boje i poprawiać w nich 1RM ale goście z Westside, Matt Wenning, przekonali mnie że nie ma sensu, że to nic nie daje, bo nie jestem już na poziomie ogórasa, wiem jak trenować, i wystarczy na tym się skupić, na #!$%@?, "akumulowaniu treningów" a siła będzie rosła. A robienie podstawowych bojów, sprawdzanie w nich 1RM to po prostu strata czasu.

Dzisiaj celowo taki lżejszy trening, bo mam znowu nowe pomysły jak jeszcze bardziej #!$%@?ć na treningach lower, i od nowego tygodnia zaczynam :)

Cały trening
GM 225x3
45d bench GHR 4x12
Reverse hypers 4x12
Hanging leg raise 4x12

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Dzisiaj lżejszy trening, czyli GM 3RM 225kg :) Fajnie poszło. 

Można...
  • 24
Masz jakiś specjalną lawę do reverse hypers czy GHR? Czy na jakimś ciekawym patencie?


@MefjuB: Do reverse hypers mam maszynę od rogue, czyli jedyną prawilną wersje :) https://www.rogueeurope.eu/rogue-z-hyper-eu

A co do GHR to na patencie :) Mam ławkę rzymską (45 degree back extension bench) Która ma regulowany kąt, więc zmniejszam go do minimum czyli jakiś 20-30stopni i robię GHR na tym :) Jest łatwiej niż na prawdziwym GHR ale to żaden
Kiedy w planach poprawienie PR w glownych bojach?


@LULU121: Nie ma takich planów na razie. Może wyciskanie za ~4tygodnie. I też jak będę sprawdzał maksy to mam zamiar zrobić je z zapasem... to znaczy dołożyć minimum, ale zrobić świetnie technicznie i najlepiej żeby wyglądało na speed rep I KONIEC :P Zobaczymy co wyjdzie, ale tak jak pisałem totalna zmiana podejścia, ciężko mi się było z tym pogodzić na początku, ale naprawdę
Jakie są konkretne mankamenty jakie można popełnić wykonując GM? Jakie ogólnie porady ze swojego doświadczenia wykierowałbyś dla kogoś zaczynającego z tym ćwiczeniem, tak aby nie zrobić sobie krzywdy?


@smok_bozy: Tak naprawdę są dwie bardzo ważne rzeczy

1. Trzymanie brzucha.
To jest podstawa przy GM, właśnie puszczając brzuch istnieje największe ryzyko zrobienia sobie kuku. Dlatego używałbym pasa dla pewności że ten brzuch jest trzymany. I co każde powtórzenie polecam "resetowanie" brzucha, upewnianie
A co to się stanęło że zmiana strategii i takie rzadkie sprawdzanie maksow?


@markov90: A to pisałem już jakiś czas temu... Wymieniłem kilka wiadomości z Mattem Wenningiem, i też kilkoma gościami z Westside. I kiedy wszyscy jak jeden mąż doradzili mi to samo to heh nie zamierzałem tego zignorować :)

Więc wziąłem się za czytanie i myślenie... i po dłuższym namyśle stwierdziłem że ma to przeogromny sens i jest to optymalne.