Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Taniec do wojennej muzyki
Największy tygodniowy spadek od października 2023 ze świecowym objęciem bessy to poważne ostrzeżenie dla rozochoconego popytu. Wymazanie takiego układu może oznaczać długie tygodnie w konsolidacji, a oddanie inicjatywy sprzedającym – zejście do 17100 lub niżej.

Cofnięcie nastąpiło niemal idealnie z zasięgu przedłużenia ruchu poprzedzającego konsolidację grudzień-styczeń. Układ ruch-konsolidacja-ruch wypełnił się z dokładnością 20 punktów. Pomijam milczeniem, że skąpiąc na szerokiego stopa całe nic z tego ruchu złapałem. Sama cofka uzupełniona jest objęciem bessy, którego najmniejszym wymiarem kary jest przekładaniec w ruchu bocznym, a w najgorszym wariancie przynajmniej kilkutygodniowa zmiana dominującego trendu.
Przyglądając się długości ruchu i lokalizacji najbliższych wsparć, to podaż spokojnie może pokusić się nawet na zejście do 17100. Wtedy w perspektywie miesięcznej kurs wróciłby do wyłamanego górą kanału i to raczej niedobrze. Popyt powinien więc utrzymać się powyżej 17600, żeby nie dopuścić do większych kłopotów. Po drodze poniżej 17100 jest tylko szybki trend przy 16800, a niżej rejony poniżej 16k.
Samo rozegranie ruchu do 17100 z obecnych poziomów nie jest tanią grą, bo stop musiałby być schowany powyżej 18705, za to złapanie zasięgu dałoby stosunek zysk/strata na poziomie ~4,8. Ten sam cel ze stopem nad maksem z 2 kwietnia to zysk/strata 3,09.
Techniczna sytuacja ciekawie zgrała się z wojenną muzyką i potencjalną reakcją Iranu po izraelskim ataku na konsulat w Damaszku. DAX pokazuje, że wiele złych opowieści potrafił ignorować, ale taki kaliber to nowość w horyzoncie zdarzeń. To oczywiście jeszcze za wcześnie by wyrokować, ale jeśli popyt wyszedłby z obecnych kłopotów bez szwanku, to następnym wyczynem mogłoby być dociągnięcie DAXa powyżej 21k.

Osobiście w ostatnich tygodniach miałem 6 zamkniętych transakcji, na których straciłem -211 punktów. W kolejny tydzień wchodzę z krótką otwartą w czwartek po 18578, SL 18694 BE 18300 TP 17145.

Stałych Czytelników przepraszam za brak ostatnich wpisów, ale zwyczajnie mi się nie chciało. Zobowiązałem się na dziś dzięki uprzejmej mobilizacji Mirka przez PW.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Rok 2022 Rok 2023

2024 1 stycznia 7 stycznia 14 stycznia 21 stycznia 21 stycznia 28 stycznia 11 lutego 18 lutego 25 lutego 3 marca 10 marca
DJ007 - DAX Futures – Taniec do wojennej muzyki
Największy tygodniowy spadek od paźdz...

źródło: DAX_FUT-07-04-2024_multi

Pobierz
  • Odpowiedz