Wpis z mikrobloga

Kolejny trening po którym chce mi się śmiać... jak te koksy PRAWIE NIC nie pomagają, a właściwie to trudniej na bombie jest niż naturalnie LOL.

Dynamic effort upper, czyli dzień wyciskań przeróżnych :)

Pierwsze ćwiczenie standardowo speed bench vs bands 10serii po 3 powtórzenia, każda seria poniżej 3 sekund. To jest podstawa dla mnie, a dlaczego? Za wiele by tłumaczyć, lepiej posłuchać Simmonsa https://youtu.be/qtWQ8xBeMQY?t=71
I też tam gość pokazuje jak prawidłowo to ćwiczenie wygląda i jakie ma być tempo i dynamika :) Bo jeden z największych błędów które widziałem u osób próbujących zaimplementować do treningu speed bench, to właśnie ich żółwie tempo :P Potem nic dziwnego że u nich to się nie sprawdza lol.

Mój sticky point w wyciskaniu jest na samej górze właściwie górna 1/4 ruchu? Jakoś tak. Dlatego dobieram ćwiczenia tak żeby pracować nad tą częścią ruchu.

4board press, miesiąc temu 240kg x 4 i spalone 5 powtórzenie. Dzisiaj 245kg x 7, gdzie poszło by myślę jeszcze jedno, ale źle założyłem że będzie góra 5 powtórzeń, więc zrobiłem te powtórzenia na bezdechu, a siły dalej były, więc musiałem wziąć oddech i straciłem pozycje więc tylko 7 powtórzeń.
Z Kalkulatora 1RM wychodzi w przeliczeniu ~261kg miesiąc temu vs dzisiaj ~294kg, czyli można powiedzieć że ponad 30kg dołożone w miesiąc :P

Kolejne ćwiczenie to znowu praca nad górnym zakresem, CG Incline bench Pin press top 1/2 . Tutaj też jaja 150kg x 10 było, a dzisiaj 160kg x 16 i totalny upadek (ale nie godności) w połowie 17 powtórzenia :P

I z tego właśnie chce mi się śmiać, miałem tydzień przerwy teraz, straciłem 5kg na wadze, trening też nie zapowiadał się jakoś wybitnie, a zupełnie od niechcenia ogromny progres. Gdzie naturalnie przy świetnym treningu przez miesiąc, ja się cieszyłem jak dodałem 2,5kg albo chociaż jedno powtórzenie więcej W JEDNYM ĆWICZENIU, bo wiedziałem że potem na PR w drugim już się nie zdarzy.

Speed bench vs red band 10x3
4board press pinky on ring 160x6 200x6 220x6 245x7
CG Incline bench Pin press top 1/2 110x8 130x8 140x8 160x16
Neutral grip lat pulldown 4x15
Upright Rows Close grip 60x10 80x10 100x8 60x20
DB curls 3x12

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Kolejny trening po którym chce mi się śmiać... jak te koksy PRAWIE NIC ...

źródło: PR

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz