Wpis z mikrobloga

@zagi_ssj: czy wszyscy biorą, chciałbym wierzyć, że nie biorą. Ogólnie jest to bardzo prawdopodobne. Prawdę znają tylko sami zawodnicy i ich najbliższe otoczenie. Na samych zawodach w Sheffield startowali raczej Ci, którzy są wiarygodni w tym temacie. Natomiast jeżeli chodzi o całe IPF, to na pewno są tacy, którzy "oszukują".
  • Odpowiedz
Na samych zawodach w Sheffield startowali raczej Ci, którzy są wiarygodni w tym temacie


@Saprofit: @zagi_ssj @bdm_bq xxxxxxxxxxxxxDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Sorka Panowie, ale odklejka niezła :) Jeżeli ktoś wierzy w naturalnośc topowych sportowców w takim sporcie jak trójbój. Wystarczy chwilka myślenia...
Ludzie którzy bronią naturalności tych zawodników, są albo kompletnie naiwni albo sami mają w tym jakiś interes.
  • Odpowiedz
  • 0
@IntruderXXL: Masz jakieś konkretne teorie w jaki sposób udaje im się unikać przypału przy kilku/kilkunastu kontrolach rocznie? Chętnie się dowiem w razie jakbym chciał iść do ipfu( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zagi_ssj: @IntruderXXL @bdm_bq I Do tego ten argument "Pojawiły się pieniądze w trójboju więc będzie więcej wyśmienitych zawodników" jako wytłumaczenie że są naturalami, to już jest #!$%@? farsa. JEST ODWROTNIE.
Większe pieniądze, większa popularność, prestiż = JESZCZE WIĘCEJ KOKSOWANIA. Bo rywalizacja robi się jeszcze bardziej zacięta i każda rzecz która doda chociaż PROMIL do wyniku będzie wykorzystywana bez żadnego zastanowienia.
  • Odpowiedz
: Masz jakieś konkretne teorie w jaki sposób udaje im się unikać przypału przy kilku/kilkunastu kontrolach rocznie?


@zagi_ssj: Tak samo jak w każdej innej dyscyplinie. JIRI Prohazka był w 2022 roku badany 59 razy przez USADA, czy to znaczy że mistrz/były mistrz świata w MMA jest naturalny?
  • Odpowiedz
@IntruderXXL:

Sorka Panowie, ale odklejka niezła :)


ale ja przecież nawet jeszcze nie napisałem co o tym myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Twoim zdaniem biorą tam WSZYSCY? Agata Sitko jest zbombiona? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@zagi_ssj: Nie wypowiem swojego zadania, bo nie lubię takich dyskusji ale porównując wyniki IPF i nietestowanych dochodzimy do dziwnego wniosku, że sterydy nic nie dają w tym sporcie, jak nie dają to dlaczego zakazane są?

Do kobiet się nie odniosę (to nie zarzut do Agaty jak coś) ale niektóre w obecnych czasach mogły się urodzić jako Josef a nie Josfina. Przecież @bdm_bq mieliśmy ogromną aferę nie tak dawno temu w lekkoatletyce
  • Odpowiedz
@Kasahara: Można by powiedzieć, że do IPF idą rywalizować zdolniejsi, a untested to dla tych którzy nie daliby rady dociągnąć podobnych wyników naturalnie, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to mam właściwie takie samo podejście jak Ty. W przypadku kobiet różnice genetyczne mają dużo większe znaczenie i nie trzeba tu towaru IMO. U mężczyzn, mimo, że to genetyczna elita to chciałbym wierzyć, że nikt nie
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Moja koleżanka Agata dosłownie wygrała Sheffield i wiem, że jest naturalem. Wiadomo może być argument o niższym poziomie kobiecego trójboju, ale wciąż, jej wynik jest kosmiczny.
  • Odpowiedz
@Kasahara: @bdm_bq @IntruderXXL @zagi_ssj @Darksed @Saprofit

Pozwolę sobie dodać, na przykładzie ławy Agaty, bo ją po prostu znam, że Agata mega dobrze wykorzystuje swoją budowę, właściwie w ciągu także. Normalny chłop wyciskający 160 kg czy ciągnący 250 kg jak ona bez problemu machałby hantlami 50 kg na ławeczce, z tego co pamiętam jak kiedyś razem trenowaliśmy, to ona robiła coś w okolicy 35 kg. Takich różnic jest mnóstwo. Jak się do
  • Odpowiedz
Sorka Panowie, ale odklejka niezła :) Jeżeli ktoś wierzy w naturalnośc topowych sportowców w takim sporcie jak trójbój. Wystarczy chwilka myślenia...


@IntruderXXL: może to mądrość ludowa i chłopski rozum, ale jeżeli w jakimś niszowym dotąd sporcie zaczynają się pojawiać pieniądze to ilość PEDs rośnie wręcz wykładniczo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: a czy ja na pisałem z pełnym przekonaniem, że nie biorą? No chyba nie. Raczej, że chciałbym uwierzyć w tę romantyczną ideę "czystego sportu". No i dość pokrętnie napisałem, że na testach żadna z tych osób nie wpadła. A jak są testowani i czy da się te takie testy w jakikolwiek sposób "oszukać" pozostaje powiedzmy sprawą ciut kontrowersyjną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DywanTv tak jak wyżej
  • Odpowiedz
@DywanTv: Bezpośrednio kwestii kobiet w sporcie, dyplomatycznie nie poruszę :)

Chociaż swoją drogą, to w temacie wspomagania na tym poziomie raczej mało kto jest wylewny i raczej stara się nic nikomu nie mówić. Ja też kiedyś na sekcji poznałem chłopaka, który niby nie ogarniał tych tematów dopingu (chociaż wyniki miał podejrzane), w rozmowach udawał zielonego w temacie, ale kto miał wiedzieć ten wiedział...


@Saprofit: Ja znałem podobny przypadek, znajomego, utytułowanego
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: to czemu niektórzy ludzie (rzekłbym nawet, że większość) w ogóle nie przyjmują do wiadomości, że doping jest immanentną cechą sportu doskonale rozumiem. To wypadkowa wielu czynników. Wśród nich oczywiście dwa najważniejsze - władza i kasa ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz