Wpis z mikrobloga

Ktoś z was też tak ma, że jest ciągle przez coś blokowany? Nie mogę mieć prawka, bo mam chore oczy i słabo widzę, przez tą chorobę odpadają ćwiczenia na siłowni, a bieganie, czy rower nie interesuje mnie. Niby mam wysokie IQ, ale mam dysleksję, taką prawdziwą i wszystko to jest przyblokowane, nie mogę wydobyć z tego żadnego potencjału. Męczy mnie prokrastynacja i chroniczne zmęczenie. Jestem niski i brzydki, a to ogranicza możliwości przebicia się. Mam słabą pamięć po covidzie i to od lat się nie zmienia. Wszędzie ściana!
#psychiatria #psychologia #lekarz #leki #przegryw #przegrywpo30 #blackpill #suplementy #suplementacja #adhd #metylofenidat
  • 57
  • Odpowiedz
@gnomol: nic nie komentuje tylko pytam z ciekawosci - rozumiem że soczewki to na stożek miałeś dobierane twarde? Co zaważyło że nie dasz rady ich nosić, ból? Wtedy się na stałe używa kropli przeciwbólowych? Wiem że okulary nie dadzą Ci wystarczającej korekcji do prawka, ale jestem ciekawa co z soczewkami twardymi, bo zbam dwóch gości co mają stożek rogówki i jeżdżą autem, z tego jeden ma dość wysoki stopień. Czy wtedy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Erikaa Miałem również hybrydowe i dobierałem u różnych okulistów. Niestety efekt był ten sam, ból, dyskomfort, itp. Nie używasz kropli przeciwbólowych, albo ci soczewki pasują, albo nie. W moim przypadku wychodzi na to, że mam zbyt nadwrażliwe oczy. Co do prawka, jak ktoś ma dobrą korekcję, to sobie może jeździć i znam takie osoby że stożkiem. Ja znowu mam pecha, ponieważ u mnie choroba wpłynęła na to, że źle oceniam niewielkie odległości,
  • Odpowiedz
@gnomol: tez mam dysleksję i dosc wysokie iq i zgadzam sie ze to dziwne polaczenie jednak polecam poeksperymentować. Ja na przyklad zaczalem uzywac fonta OpenDyslexic do czytania ksiazek i mi rxeczywiscie pomaga ale rzeczywiscie nigdy udalo mi sie naprzyklad mowy ogarnac na poziomie normiczej
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@janciopan Na dysleksję trochę pomaga piracetam. Tylko trzeba brać 4800 i być zdyscyplinowanym z rana dwie i około południa dwie, po tygodniu jest pewna różnica.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@janciopan Piracetam to substancja czynna. W wielu krajach ten lek uważany jest za suplement. W Czechach możesz bez recepty kupić, nawet online. Ten czeski moim zdaniem jest trochę słabszy, bo jednak w Polsce jako lek muszą przechodzić restrykcyjne badania. Neurolog powinien ci to przepisać bez problemu. Wiem, że na wielu to kompletnie nie działa. To co ja zauważyłem to , czytam lepiej i mniej błędów ortograficznych robię. Tylko, że ja całkiem dobrze
  • Odpowiedz
@gnomol: o to ja mam brak widzenia przestrzennego wzrost 168 i nadwagę. Do tego dysleksję i dysgrafię oraz add (adhd) adhd mi wchodzi tylko po jakiś lekach i rzadko tak to mam spowolnienie ruchowe i brak uwagi ciągle ludzie mnie poganiają abym robił szybciej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Daniell236 A bierzesz metylofenidat? Mi nie chce przepisać neurolog, a prawda jest taka, że mam totalny brak koncentracji po covidzie , a nawet lekką nadpobudliwość.W USA dość skutecznie tak leczą objawy po covidzie. Też mam 168 cm w kapeluszu.
  • Odpowiedz
@gnomol: metylofenidat działa na noradrenalinę a tylko częściowo na dopaminę i inne syfy w Polsce też. Dopiero amfetaminowe sole by pomogły. Ale leków tego typu tylko w Europie można szukać typu Anglia, Holandia, Niemcy. Poza tym tamte leki dają kopa a metylofenidat czyści Cię z tego co masz w swoich rezerwach na wypadek np zagrożenia.
  • Odpowiedz