Wpis z mikrobloga

Co jest lepsze na rozbudowę pleców(szerokość): podciaganie nachwytem czy podchwytem? Rozstaw na szerokość barków czy ma być szerzej?

Dotychczas przez kilka miesięcy robiłem podchwytem tak koło 8 powtórzeń z dodatkwoym obciążeniem, siła szła ale nie widziałem tej szerokości.

Jakieś 2 miesiące temu przerzuciłem się na robienie nachwytem (koło 8-10 powtórzeń, 3 serie), rozstaw szerzej niż barki i wydaje mi się że wizualnie to lepiej wchodziło.

Teraz wziąłem niedawno dodatkowo trenerem personalengo i od niego usłyszałem znów mam wrócić do podchwytu, bo nachwytem angażuję więcej miesni obłych niż samych najszerszych....

Dodatkowo dał cwieczenie też na wyciagu drążku nachwytem. Pytałem czemu nie zwykłe podciaganie nachwytem jako uzupełnienie podchwytu to ten że, na wyciagu na drążku trochę inne miesnie pracują i nie jest to gorsze.

Szczerze mówiąc, wywaliłem trochę kasy na 12 treningów u niego i na ulzoenei planu, a nie jestem przekonany czy to co on mówi ma jakiś sens.

Czy branie kreatyny w CZASIE robienia treningu ma jakiś sens większy niż normalne branie np rano w ciągu dnia?

Co o tym sądzicie?
#silownia #mirkokoksy #silownia
  • 7
  • Odpowiedz
@KMDZ: u mnie najlepiej sprawdziło się 'seated cable row' + 'pull down machine' (nie drążek na kablu, tylko maszyna ze sztywnym torem ruchu)
  • Odpowiedz
@KMDZ: rób podciąganie w zakresie 6-10 powtórzeń, jak trzeba dorzuć obciążenie. Używaj róznych chwytów
Ogólnie podciąganie do ścisła topka w ćwiczeniach na szerokość pleców tylko musisz stosować kilk wariantów
  • Odpowiedz