Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Nolimit: no to nie bierzesz w banku, gdzie jest prowizja, w czym problem?

@pp93: wynajem / mieszkanie z rodzicami / zwiększenie zarobków lub wyjazd za granicę żeby zarobić. Witamy w dorosłym życiu. Ja też musiałem zaczynać praktycznie od zera, bo nie mam bogatych rodziców, ale nie płakałem że świat jest okrutny i niesprawiedliwy, bo z pensją na poziomie 3k na łapę nie stać mnie na kupno kurnika, tylko zacisnąłem zęby
@kobiaszu: a czy widzisz jakąs różnicę między Polską a Niemcami? Nie wiem, np. w zarobkach, albo w silnej walucie, albo w sile przemysłu? Myślisz, że biedacy mogą żyć i mieć warunki jak bogaci? Jak tak łatwo ci porównać do najlepszych będąc biedakiem, to polecam Ci porównać Polskę z Ukrainą przed wojną.
W Polsce relatywnie tanie nieruchomości względem innych dóbr są właśnie wypadkową zmiennego oprocentowania, które wraz z koniunkturą się zmienia na
@LaurenceFass: Napędziły bo były dla wszystkich i bez ograniczeń. Wszystkim się wydawało że rynek wynajmu i nieruchomości rośnie tylko w góre. Wojna pomogła, bo popyt chwilowo wystrzelił. Teraz okazuje się ze niektórzy mają 2-3 kredyty na własny dom i jakieś mieszkania które w wojewódzkim mieście daje ROI poniżej 4% czyli aktualnie poniżej lokat i obligacji które nie wymagają żadnego #!$%@? z nimi.
Oczywiście ceny najmu poszybowały z powodu rosnacych rat właścicieli
@LaurenceFass: Oczywiście ze tak, w innym wypadku jedziesz na 2-3 lata za granice i kupujesz/budujesz za gotówkę. No zobaczymy co będzie, moim zdaniem cyrk na nieruchomościach dopiero się zacznie, ciągle jedziemy siłą rozpędu tanich pieniędzy.

Z resztą... z roku na rok coraz mniej liczne roczniki "wchodzą" na rynek, komu te mieszkania będą potrzebne nawet jeśli zmieni się prawodawstwo czy koszty kredytów.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@avatarr: wiesz jaki jest główny problem z większością osób w tym poście? Ciągle mówicie o tym jak powinno być, jak bardzo polskie kredyty różnią się od zachodnich i jak bardzo to wszystko jest niesprawiedliwe. I wiesz co? Macie w tym wszystkim rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko nic z tego nie wynika, marnujcie czas na bycie idealistami, a od tego rzeczywistość się nie zmienia, w PL dalej