Wpis z mikrobloga

@emil-hogan: Przy takich stopach jak mamy branie w ogole kredytu jest praktcyznie niemozliwe przy naszych srednich dochodach, kredyt umarl, w DE tez sie skonczy jak w koncu eurozona zacznie podwyzszac stopy. Poki co one sa UJEMNE i za to placa wysoka inflacja.
@kobiaszu: O znowu wątek dlaczego w innych krajach ludzie mają lepiej, było kuzyna męczyć żeby ci robote załatwił ale łatwiej jest wtopić milion złoty w polskim banku i mieć pretensje do całego świata.

Po to weszliśmy do ue żeby mądrzy ludzie mieli wybór gdzie żyć i pracować, mogłeś być kuzynem dzisiaj
@Lonesome_road: Tak, tak, jak mnie bawią zawsze wykopki tego pokroju :) Ciebie za pewne stać :) A mało tego, wszyscy inni pod most :D Problemem nie jest to, że w przeciwieństwie do Niemców czy innych krajów Banki oferują toksyczne produkty w pełni świadomie (i brak edukacji bo religia ważniejsza). To problem, że Polak z uczciwej pracy chciałby sobie kupić mieszkanie i mu nie wolno bo nie spłaci go w 5 lat
@golomb13: Akurat ja mam stały na 5% więc nieadekwatny obrazek xD A to, że napisałem prawdę o twoim sposobie myślenia, byle innym było gorzej, a Banki są święte po mimo łamania prawa, oferowania toksycznych produktów (w pełni świadomie) itd., no cóż, taka prawda. Byle polakowi sąsiadowi było gorzej niż mi i będę się cieszył. Przykre, że uważasz, że tak masz traktować innych ale karma wraca :)
@golomb13: po co się wypowiadasz na tematy, o których nie masz pojęcia? 5 lat temu uzbierałem na wkład własny i wziąłem kredyt na zamiennej stopie. Gdybym wziął na stałej płaciłbym kilka stówek więcej miesięcznie a teraz płaciłbym jeszcze więcej bo minęło już 5 lat.

Uprzedzając pytania, nie mogłem już mieszkać w domu rodzinnym, a wynajem kawalerki kosztowałby przez te lata więcej niż wynosiła rata na większe mieszkanie i teraz miałbym gówno.
Problem w tym ze niemcy biora wlasnie na stale oprocentowanie a paljak na zmienne i majac to zmienne tak naprawde oczekuje ze bedzie ono zawsze niskie, ignorujac ryzyko i obarczajac wina kazdego tylko nie siebie ze podpisal taka a nie inna umowe.


@golomb13: masz 15 lat? W Polsce jeszcze do niedawna praktycznie nie było ŻADNYCH OFERT na hipoteke o stałym oprocentowaniu na okres dłuższy niż 5 lat. Do tego to stałe
@piesprzewodnik: Opcje przejscia na stala stope pojawiaja sie od 4 kwartalu ale polaki nie braly bo za drogo o czym ty w ogole mowisz w kraju w ktorym 30% osob mysli ze nie placi zadnych podatkow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A epizod z frankowcami nie nauczyl niczego.

@koniecswiatajestbliski: Wziales gosciu kredyt to go splacaj, na nic twoje wylewanie zali, nikt ci go na sile nie wciskal
@kobiaszu
Jesli przy 14% inflacji mielibyśmy kredyt na 1.5% to mieszkania byłby odpowiednio droższe. Za niedługo ludzie by kupowali nawet i po 25k za metr. Kredyt może i by był na 1.5% ale musiałbyś brać nie 600k a 1.2mln żeby kupić kwadrat.
Wysokie stopy procentowe nie maja za zadanie udupic kredyciarza czy wzbogacić bank. Przy większych stopach % a co za tym idzie, mniejszej ilości kredytów banki będą się zwijać (sfołocz nie
@golomb13: szkoda że w tym kraju za samo przejście na stałą masz już oprocentowanie wyższe o ponad 2% i z reguły tylko na 5 lat oferowane od całkiem niedawna, gdzie w zadanym przykładzie mamy całe oprocentowanie 1.2% na cały okres od początku. Druga sprawa to nie jest tak że ludzie brali pod korek, bo jednak weryfikacja zdolnosci kredytowej jest i pod korek bank Ci nie da. Raty wzrosły dwukrotnie i ludzie