Wpis z mikrobloga

Jakie sa wasze opinie odnosnie uzywania pasa treningowego?

Od kiedy? I jak dlugo?

Powoli dochodze da 100kg w przysiadze i 120-140kg w martywm ciagu i tak mysle powoli zaczac go uzywac.

Tata ciagle mnie goni i mowi do mnie "Zakladaj pas, bo sie polamiesz!!!!"

On sam trenrowal 30 lat temu, wiec mu mowie, jest okey. Nie potrzebuje jeszcze, bo za maly ciezar.

Jakie jest wasze zdanie? :)

#silownia #mirkokoksy
  • 23
@lolhehe: 2. Napinanie brzucha - PAS

Temat który większość osób zupełnie nie rozumie, albo rozumie źle i powtarza bzdury.

Pas jest PODSTAWĄ dla każdego początkującego kropka. Dlaczego tak? Bo pas jest narzędziem które jak żadne inne uczy napinania oraz TRZYMANIA brzucha przez całą serię. A generowanie i utrzymywanie tego napięcia jest FUNDAMENTEM BEZPIECZNEGO dźwigania. (zainteresowanym polecam poczytać o IAP - intra-abdominal pressure)

Trzymanie tego napięcia to nie jest prosta sprawa, u
@lolhehe: Ja zauważyłem jakiś czas temu dziwną modę na siłce- osoby które dźwigają podobne ciężary jak Ty nie używają pasa. Wydaje mi się, że jest to spowodowane właśnie tym, że uważają iż te ciężary są zbyt małe. Nic bardziej mylnego. Używając pasa nauczysz się poprawnie robić bracing.
Nie tak dawno mój znajomy podśmiewał się z typa który zakładał neopreny, pas i owijki na nadgarstki do siadów, a miał tam założone 105kg.
@Nikic21:
Owijki na nadgarstki do siadow to pajacowanie a nie dbanie o bezpieczenstwo. Temat 100kg kafarow na bombie ktorzy nie potrafia utrzymac 120kg sztangi, bez paskow, to juz laskawie przemilcze.

A tak, przeciez ja nie wiem, pewnie sa po kontuzach nadgarstkow, hurr durr.
jeśli kogoś bolą nadgarstki lub ma jakiś dyskomfort to owijki pomagają by nie pogorszyć sprawy.


@Nikic21: jak kogoś bola nadgarstki i kolana, to powinien zabrać się za leczenie nadgarstków i kolan, a nie pajacować z owijkami i neoprenami, żeby maskować kontuzję, albo udawać że jej nie ma i dalej ją pogłębiać przeciążając stawy.
@vostok: jak kogoś bolą nadgarstki np. przy wyciskaniu to co ma zrobić? Każdy jest inaczej zbudowany, skoro np. takie owijki sprawiają, że nie ma dyskomfortu to czemu nie. Przeważnie takie leczenie sprowadza się do tego, że lekarz powie, ten typ tak ma i proszę tak nie robić ¯\_(ツ)_/¯
Bardzo fajnie wytłumaczone, dzięki. Polecicie jakiś pas dla początkującego?


@Luk_1mex: Ważne aby pas był takiej samej szerokości na całą długość, a nie szeroki z tyłu a wąski z przodu. W zupełności wystarczy tani pas firm typu Powersystem czy Proud.

To zupełnie wystarczy na początku na dlugi czas.
@IntruderXXL: Pas od 30% 1RM? Widziałem że przy GM i innych ćwiczeniach akcesoryjnych też używasz pasa. Z tego co patrzałem to zawodnicy z Westside chyba trenują inaczej. Tutaj Wenning https://www.youtube.com/watch?v=F8-crNajuAY&t=7s mówi żeby pasa używać dopiero przy większym ciężarze. A tutaj http://www.deepsquatter.com/strength/archives/MINE/louie7.htm ( Chyba 15 pytanie ) Dave mówi żeby psa używać głównie przy ciągach i siadach a przy innych ćwiczeniach dodatkowych już nie.
@abuk123: Te informacje o westside są z ~2000r więc troszkę stare, dużo tam się zmieniło od tego czasu.

Ja pasa używam z wielu powodów w różnych ćwiczeniach, i czy mam problem z brzuchem? Ze stabilizacją? Oczywiście że nie :) Bo ćwiczę ten brzuch osobno. A myślę że 365kg w siadzie czy 330kg w ciągu z garbem (gdzie brzuch musi kolosalnie pracować aby utrzymać resztę kręgosłupa sztywno) potwierdza że coś robię dobrze
Te informacje o westside są z ~2000r więc troszkę stare, dużo tam się zmieniło od tego czasu


@IntruderXXL: Może i tak, ale te ich stare filmiki z treningami z tego okresu to coś pięknego ( ͡° ͜ʖ ͡°)