Wpis z mikrobloga

Przymierzam się (bardzo powoli) do budowy "mini siłowni" w garażu. Czy macie jakieś sprawdzone patenty na tanie i wytrzymałe podłoże? Coś co uchroni wylewkę przed martwym ciagiem (150-200 kg)?
Przy okazji spytam o adresy stronek na FB, gdzie można wyhaczyć uzywany sprzęt w dobrej cenie.
#silownia #mikrokoksy
  • 34
Pod ciągi kup maty SBR 5cm i wtedy można #!$%@?ć


@CinuLNS: to się jakoś "klei" do podłoża? Czy jakoś ogranicza brzegi, żeby nie przesuwało?

Ze swojego doświadczenia polecam napisać na grupkach facebookowych, że kupisz sprzęt

Ale jakichś konkretnie? Chyba nie loża kfd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pokey: Luzem lata, ale jak chcesz zrobić konkretne miejsce do ciągów, to może zrób sobie cały podest żeby mieć równo i bezpiecznie? Wtedy sobie "zabudujesz" to płytami i będzie w jednym miejscu, a koszt nie powinien być duży. Inny patent to #!$%@?ć gwoździem do podłogi albo jakimś klejem :D Ja mam takie dwie u siebie i po prostu podkładałem pod talerze, ale mam niewymiarowe i akurat te +5cm dawało mi wysokość,
@pokey: I przypomniało mi się, że jakiś czas temu Kasahara podawał linki/nazwy grupek FB, gdzie ludzie sprzedają sprzęt, więc możesz poszukać w jego wpisach.
@CinuLNS: Miałem taki plan, ale on to ma +5 wpisów dziennie, myślałem w ogóle go zawołać, ale ma teraz jakieś zawirowania, to po prostu poczekam z tematem aż wróci.
@pokey: odnośnie sprzętu to wiadomo, olx, allegro, Facebook marketplace. Jeśli szukasz rack/ half rack mogę podesłać różne oferty bo sam obecnie szukam
@pokey: ja dopiero co posadzkę wylewałem i nie sądzę, żeby ciężary miały ją jakoś szczególnie skruszyć. Jednak dla pewności podłoga na siłownę, standard, lub - co np. na amerykanskich kanalach proponuja, jako wersje budzetowa - maty dla konia. ( ͡° ͜ʖ ͡°) cos takiego

W Polsce cenowo to wychodzi jednak podobnie do podłogi na siłownię. Chociaż podłoga będzie raczej grubsza.

No i ostatecznym rozwiązniem jest zrobienie podestu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pokey: też się do tego przymierzam od dłuższego czasu i jedynym mankamentem jest cena obciążeń, wszyskto przez pandemie poszło cholernie w górę i nie wiem czy w ogóle będzie tanieć
@bdm_bq: dzięki za polecenie tego uzytkownika. BTW, wróciłeś już z wakacji? Mam pewne pytanie a nie chcę przeszkadzać w urlopie.

@sinbad_: Maty dla konia zrobiły mi dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zasadniczo to bez zmiany nazwy możnaby sprzedawać jako akcesorium na siłownie. U mnie to miało być raczej "jak najmocniej po kosztach" i z pewnymi ograniczeniami kubatury pomiesczenia. Póki co jak rasowy project manager zbieram infromacje
No i ostatecznym rozwiązniem jest zrobienie podestu. 3 płyty MDF sklejone + skrecone, na gorze jakas guma i zrobione. w 500 pln sie zmiescisz


@sinbad_: @pokey: Ja tak mam, nic się nie dzieje, 0 wgnieceń. Nawet nie skręcałem, gumę kupiłem która wcześniej leżała pod orlikiem podobno xD Więc jakieś grosze wyszło.
@pokey: Luźno. Ogólnie cała podłoga w pomieszczeniu jest wyłożona płyta mdf, a na to 1 warstwa gumy (nie pamiętam ile mm), wkręcona w płyty mdf. Na tym luźno leży 1x mdf + 2x guma i na tym robię ciągi. Nic się nie przesuwa, nie wgniata przy ciężarach 200 - 250kg.
@deshix: tak. OSB. Mój błąd. Mnie też chodziło o płyty OSB. :)

Generalnie - samemu podest zrobić z płyt, sprzęt z drugiej ręki lub GYM93; sprawdź jeszcze firmę CYSA; trzeba poczekać na okazję, dobry gryf (ja kupiłem Rogue, ale jest też Axxo ma teraz super ofertę, na którą pewnie teraz bym się decydował) + obciążenia z tuleją.

Mam też 20kg kupione tu: https://rezin.olx.pl/oferta/obciazenie-10kg-olimpijskie-gumowe-reziweight-bumper-10kg-rezin-CID767-IDAnp5a.html bardzo dobra jakość. Są też inne nominały.