Wpis z mikrobloga

Przymierzam się (bardzo powoli) do budowy "mini siłowni" w garażu. Czy macie jakieś sprawdzone patenty na tanie i wytrzymałe podłoże? Coś co uchroni wylewkę przed martwym ciagiem (150-200 kg)?
Przy okazji spytam o adresy stronek na FB, gdzie można wyhaczyć uzywany sprzęt w dobrej cenie.
#silownia #mikrokoksy
  • 34
  • Odpowiedz
bardzo dobra jakość. Są też inne nominały. :)


@sinbad_: też myślałem iśc w bumpery, tylko takie z lekkimi wadami fabryczbnymi. Wtedy kilo wychodzi ok 5 zł. Problem tylko taki, że więcej niż 160 na kiju nie zmieścisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i teraz bym też zamiast pełnego racka kupował takie stojaki:


Miałem jużtakie tylko no name'y. Mam jakieś wewnętrzne obawy co do ich stabilności, ale to może
  • Odpowiedz
@pokey: Ja dokupiłem te bumpery i zaciski, bo jak mi wytoczył facet ciężary (3,5 PLN/kg), to strasznie to się miotało po gryfie i ciężko było ze stabilnością, no i trochę mi to poharatało mój ukochany gryf.
Więc przynajmniej tyle mam stabilności z tych 20-tek. Tak się ćwiczy OK.

Ja jeszcze nie skończyłem projektu. Wszystko leży jeszcze (od stycznia), tylko martwy ciąg w związku z tym robiłem.

Pewnie jeszcze chwila zanim skończę,
  • Odpowiedz
Nie mogę patrzeć jak typ robi rwanie w kuchni xD

Pomieszczenie mam [...] nieogrzewane


@sinbad_: Nie boisz się w takim razie o rdzewienie gryfu i metalowego obciążenia?

bo jak mi wytoczył facet ciężary (3,5 PLN/kg), to strasznie to się miotało po gryfie i ciężko było ze stabilnością [...]Więc przynajmniej tyle mam stabilności z tych 20-tek. Tak się ćwiczy OK.

Myślę zrobić podobnie. Żeby do bumperów wytoczyć stalowe dwudziestki od Eleiko z
  • Odpowiedz
@pokey: > Nie boisz się w takim razie o rdzewienie gryfu i metalowego obciążenia?

Ani trochę. :)

Słuszna uwaga. 238 cm ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale ja raczej z tych niższego wzrostu. Podczas lockdownu podciągfałem się na drązku przy framudze więc powinienem się zmieścić.


Bardziej chodzi o wysokość klatki. Zwykle są wyższe niż 230, więć jak jeszcze miejsce do podciągania na górze, to może być ciasno. I
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sinbad_: kurde w marcu 600 zł za ten gryf Axxo a teraz już 750 i to po przecenie ( ͡° ʖ̯ ͡°) dlaczego teraz mi się zachciało mini silownie robić
  • Odpowiedz
Bardziej chodzi o wysokość klatki.


@sinbad_: tu się nie martwię, tu będę miał indywidualny projekt od naszego wykopowego specjliasty od klatek.
  • Odpowiedz
@lanekrasz: ale też znajomy ma ten gryf i mówi, że lepszego nie miał. Poza tym - dobry gryf to najważniejsza rzecz na siłowni. To jak się przesiąść z malucha do jakiegoś BMW co najmniej. Ja takie wrażenie miałem, po tych gównach na siłowni, co się gną od 150 kg.
  • Odpowiedz
@Szefu: pamiętam Twoje ogłoszenie sprzed kilku miesięcy. O wynikach też gadaliśmy wtedy. :) Już wszystko kojarzę. Szkoda, że wcześniej nie widziałem. Przy następnym zamówieniu się zgłaszam na 100.
  • Odpowiedz