Wpis z mikrobloga

@Kasahara: W wieku 13 lat podniosłem 35, może dałbym radę wtedy więcej, ale ciężko mi było stabilnie trzymać ciężar więc nie próbowałem. Problem w tym że mając 2x więcej wiosen na karku raczej więcej nie wezmę xd
@Gilbert_Prukwa może za 1 razem nie. Ale ogarnij sobie jakiś fajny plan treningowy i pomału progresuj. Też zaczynałem od takiego ciężaru i szybciej lub wolniej da się ładnie z progresować.
@opbp: @Reevder: W ogóle to mi zależy na sprawności, nie na samym wyciskaniu. Nagle poczułem potrzebę chodzenia na siłownię i tyle. Natomiast nie mogę opanować stresu związanego z tym, że wszyscy będą widzieć moja nieudolność :D.
@Gilbert_Prukwa: Zastanów się, czy to w ogóle rozsądne podchodzić pod jakiekolwiek maxy, jeśli zupełnie nie wiesz, jak wykonać ruch technicznie i bezpiecznie. Chcesz zacząć chodzić na siłownię, to świetnie, ale zrób to z głową, bo o kontuzje nietrudno przy takim podejściu, jakie teraz reprezentujesz. Nawet jeśli to będzie ~40kg, to możesz sobie tym zrobić krzywdę.
@Gilbert_Prukwa: W pierwszych tygodniach na siłowni wyciskałem tylko hantlami. Po to, żeby wyrobić dobrą technikę, rozwijać się równomiernie (a nie nadrabiać silniejszą ręką). Ciężar nie miał żadnego znaczenia i wciąż nie ma. Jest większy, wyciskam na ławce, ale jest maksymalne skupienie na ruchu, czuciu mięśniowym. Co Wam dają te max? Idziecie na zawody? Jeśli ćwiczysz dla siebie to rób to porządnie, a nie byle jak najwięcej.