Wpis z mikrobloga

Czy ktos bylby w stanie wytłumaczyć mi taką sytuację- piątek 80x5x5 na płaskiej ławie poszło w miarę elegancko a tymczasem w poniedzialek 1 seria poszła ok a w kolejnej jakies załamanie, ciezar który wydaje sie lekki na 5, zaczął mnie gniesc jak gówno po 2 powtórzeniach xd Z czego mogą wynikac takie dziwne spadki formy w konkretnym boju i jak ich uniknąć?
#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 24
@smok_bozy: Przecież to normalne, że nie masz takiej samej wydolności każdego dnia.
"Problem" może leżeć w tym, co jadłeś, jak spałeś, jakie masz nastawienie i samopoczucie, może jakoś krzywo się ułożyłeś na ławce, może się rozproszyłeś...
Próbowałeś podejsć jeszcze raz do tego? Ja ostatnio sztangi w martwym nie mogłem podnieść ani razu, poczekałem dwie minutki, trochę się #!$%@?łem i poszło na 6 razy ;)
Technika była niezmienna, tak samo porządnie się ustawiłem jak ostatnio


@smok_bozy: Tobie się tak może wydawać, a jak było naprawdę - bez nagrania z każdej strony nikt tego nie sprawdzi XD
Jak dalej będzie się coś w tym stylu pojawiało, to może przemyśl deolad.
@smok_bozy: Jeśli chcesz zrobić deload, to chyba z grubsza są dwie szkoły - olewasz siłkę na tydzień i odpoczywasz od wysiłku albo chodzisz normalnie, ale robisz trening z objętością obciętą jakoś o połowę.
@CinuLNS: @deshix: nie będę ściemniał- jestem dopiero początkującym i nie jeszcze mam konkretnego planu. Mając dryg do bench pressu, narazie stawiam głównie na niego lecąc 5x5 z progressive overload by jak najszybciej wzbić się w górę z wynikiem w tym ćwiczeniu i do tej pory w 2 miesiące polepszyłem ten wynik o 20 kg. A cały wątek zacząłem właśnie z tego powodu, że dzisiaj pierwszy raz zaliczyłem taki nagły, dziwny
@smok_bozy: Na początku warto skupiać się na ogólnym rozwoju, bo szybko mogą zacząć wychodzić braki, które zatrzymają Twój progres na ławce i mogą być powodem kontuzji. To tak słowem wstępu zgodnie z wiedzą, którą gdzieś tam przeczytałem/usłyszałem.
Jeśli jedziesz od dwóch miesięcy z progresem, to możesz mieć załamanie w tym boju skoro na niego kładziesz największy nacisk. Jeśli reszta jest traktowana lżej, to może jeszcze trochę wytrzymać
Ja bym proponował deload