Wpis z mikrobloga

Wybieram sobie właśnie samochód i przyznam, że mętlik we łbie jest, bo tyle tego do wyboru, że masakra. Kto przez to przechodził, ten zrozumie. Raczej będzie to "kilkuletnia klasa premium" xD Bo naprawdę nie mogę pojąć jak ktoś mając do wyboru luksusowego, niemal nowego Mercedesa może chcieć kupić nową Kię. Żeby nie było - jeździłem przez kilka tygodni taką Kią i nie jest to zły samochód, ale do Mercedesa nijak to nie przystaje. Mam wrażenie, że kult nowych aut panuje tylko wśród ludzi, którzy takiego nie mieli. Jest to fajne uczucie, ale szybko mija i ten nowy samochód po kilku miesiącach już nie jest nowy i niewiele różni się od 2-3 letniego, a przepaść względem aut z wyższych klas jest nie do zatarcia.
#samochody #motoryzacja #przemyslenia #kupautozmikro
Pobierz
źródło: comment_u6VQqrZiDCk8BavCeZV6WAtdxCPRAfGK.jpg
  • 280
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JudzinStouner: moim zdaniem kupno nowego auta nie ma większego sensu. Dlaczego Ty masz tracić te 30% wartości? Polecam Ci kupić coś rocznego, 2-letniego. Najlepiej jeszcze na gwarancji. Kią nie jeździłem ale wydaje mi się że się mocno podciągnęli z jakością. Na Twoim miejscu szarpnąłbym się na roczną kie Stinger. Widziałem jakas na szybko za 168 tys. Prawie w Twoim budżecie.
@JudzinStouner bierz nowe auto w leasing z wplata 20-30% i bedziesz w #!$%@? zadowolony + asisstance i nawet jak przebijesz opone to Ci przyjada i wymienia...

Kupisz auto 3 letnie po leasingu i #!$%@? Ci sie skrzynia albo cos i #!$%@?...

W ogole to co napisales jest tak glupie ze szkoda to komentowac
Z tym mercem to od mechanika nie będziesz wychodził


@thestructor: Wow, ale to jest #!$%@?. Trzyletnie auto to już tylko na złom. Chyba za dużo się naczytaliście historii ludzi z jednego procenta pechowców, którym się posypało auto i robicie z tego normę (eureka, całkowicie nowe też się czasem sypią). Jeszcze dopisz, że nowe klocki dwadzieścia tysięcy, a wycieraczki trzy tysiące plus tysiąc za montaż.
moim zdaniem kupno nowego auta nie ma większego sensu.


@skyrunner: zapewne tylko do momentu w którym faktycznie byś myślał nad kupnem czegos nowego.

dlaczego Ty masz tracić te 30% wartości? Polecam Ci kupić coś rocznego, 2-letniego.


@skyrunner: pokaż mi te roczne lub dwuroczne samochody nadające się do kupna z utratą 30% wartości.

Na Twoim miejscu szarpnąłbym się na roczną kie Stinger. Widziałem jakas na szybko za 168 tys.


@skyrunner:
@skyrunner: zapewne tylko do momentu w którym faktycznie byś myślał nad kupnem czegos nowego.


@xetrov zapewne nie

@skyrunner: pokaż mi te roczne lub dwuroczne samochody nadające się do kupna z utratą 30% wartości.


@xetrov moje auto. prawie 500k jako nowe. kupione po roku przy utracie ponad 30% wartości. nie było bite, nie było zalane, itd. itp. 4k km przebiegu.

@skyrunner: no to widziałeś albo rozbitka albo diesla.


@xetrov aha.
prawie 500k jako nowe.


@skyrunner: dobry argument przy budżecie OP-a <200k pln ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą nie wiem co to, brzmi jak jakiś nibypremium samochód typu mocne BMW czy inny VAG gdzie faktyczynie bywają takie utraty na tych absurdalnie drogich wersjach, one się liczą inaczej.

aha. https://www.otomoto.pl/oferta/kia-stinger-korczyk-samochody-od-reki-l-dach-panoramiczny-ID6BEezs.html#b796ad47b6


@skyrunner: to jest 2.0 R4 gdzie Stingera nie ma przecież sensu kupować z czymkolwiek innym niż 3.3 i
@JudzinStouner: Bierz jakąś nówkę. Mazda 6 np. ma po lifcie taką #!$%@?ą wersję za 180k i naprawdę czujesz że jedziesz w czymś lepszym. Podgrzewanie z przodu i z tyłu, z przodu jeszcze klima na jajca. Zajebiste parkowanie, kamerki tempomaty automatyczne lampy itd.
A przede wszystkim biorąc leasing na nówkę wliczasz to w koszty, Jak chcesz to jeszcze Ci załatwię leasing na 1% rocznie z cashbackiem pod stołem od dealera, to już
A przede wszystkim biorąc leasing na nówkę wliczasz to w koszty, Jak chcesz to jeszcze Ci załatwię leasing na 1% rocznie z cashbackiem pod stołem od dealera, to już to dużo taniej by wyszło


@#!$%@?: ten cashback to tylko od Mazdy? Bo czekam na inny model ale jeszcze niczego nie podpisywałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)