Wpis z mikrobloga

Wybieram sobie właśnie samochód i przyznam, że mętlik we łbie jest, bo tyle tego do wyboru, że masakra. Kto przez to przechodził, ten zrozumie. Raczej będzie to "kilkuletnia klasa premium" xD Bo naprawdę nie mogę pojąć jak ktoś mając do wyboru luksusowego, niemal nowego Mercedesa może chcieć kupić nową Kię. Żeby nie było - jeździłem przez kilka tygodni taką Kią i nie jest to zły samochód, ale do Mercedesa nijak to nie przystaje. Mam wrażenie, że kult nowych aut panuje tylko wśród ludzi, którzy takiego nie mieli. Jest to fajne uczucie, ale szybko mija i ten nowy samochód po kilku miesiącach już nie jest nowy i niewiele różni się od 2-3 letniego, a przepaść względem aut z wyższych klas jest nie do zatarcia.
#samochody #motoryzacja #przemyslenia #kupautozmikro
Pobierz
źródło: comment_u6VQqrZiDCk8BavCeZV6WAtdxCPRAfGK.jpg
  • 280
@jaroslaw_madry: Nie skupiaj się na moich decyzjach finansowych tylko na tym ze audi to kasztany. Za to takim seatem Leonem który kosztuje 50% audi a3 a jest tym samym nie pogardzę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@enron: ale żeby utrzymać 7 lat gwarancji, musisz się związać z ASO, na cały ten okres. Policzysz wszystko dokładnie i odechce Ci się ich mglistej gwarancji, gdzie po paru latach wszystko można zgonić na niewłaściwe użytkowanie lub zużycie eksploatacyjne.


@JudzinStouner: tak się składa że mam już kolejną kijankę w rodzinie - pierwsze nawet miały gorsze warunki gwarancyjne niż obecnie daje Kia... i wiesz co? Praktycznie wszystko robili na gwarancji, poza
@WujekRada Już jest lift, ten CLS śmierdzi starociem już. Zaraz nowy model wchodzi.


Co XDDDD Może ma swoje lata, ale linia nadwozia wciąż jest genialna. Ten nowy cls to wyglada jak zabawka z plastiku dla żelowego chłopca. Tutaj jest utrzymana elegancja.
@Boquete:

siedziałem ;) nadal to wygląda jak zdjęcie powyżej. Jak z japonca sprzed 15 lat.


@Grzesio87:

Właśnie dlatego nie Kupię Kii. Środek okropny.


Nadal jestem zdania, że ni siedzieliście w nowych modelach KIA, bo KIA jednak bliżej europy z wnętrzami, Japońce tak jak byli specyficzni tak są nadal.
@enron: Na nowego Merca masz gwarkę 4-letnią plus pakiet serwisowy i się niczym nie martwisz. A KIA zacznie się sypać i zwalą na niewłaściwą eksploatacje zużycie etc. Te 7 - letnie gwarancje to ściema. Już nie mówiąc o drogim serwisie w ASO. To ja już wolę drogo serwisować Mercedesa ¯\_(ツ)_/¯ Zwłaszcza, że mam teraz Merca i wiem jak ten serwis wygląda, zero ściemniania i kompromisów.
@Grzesio87: ale tu jest nowa kia kontra używka mercedesa, z bliżej nieokreślonych powodów sprzedawana bardzo szybko po zakupie mimo że to przecież totalnie nielogiczne... czyżby pechowy i mocno psujący się egzemplarz? Albo jakiś rozbitek...

A co do kijanek to tak jak pisałem - w rodzinie mam już kilka i obsługa serwisowa jest bardzo dobra, wszystkie "duże" naprawy były załatwiane w ramach gwarancji. Sportage'a sprzedaliśmy jak miał 6 lat, kupiec parę miesięcy
@enron: Z mercami jak są zadbane raczej nic się nie dzieje. Podejrzewam rozbitka. Kolega kupował 90% było walonych tak solidnie, niektóre spawane nawet z dwóch z tonami szpachli. Merc to świetne auto pod warunkiem, że bezwypadkowe i zadbane. Ja nie mam problemu z serwisem. Zawsze wszystko zgodnie z ustaleniami, plus kawa i możliwość pracy w strefie cichej w serwisie. No czasami Panie na recepcji trochę zmanierowane ale nie można mieć wszystkiego