Wpis z mikrobloga

Skończyłem pierwszy sezon Black Mirror (całe 3 odcinki Xd) i powiem tak, kompletnie nie czuję tego szału i podniety tym serialem, grupową docelową są chyba bezrefleksyjne zachodnie masy bo na mnie jakoś nie zrobiło wrażenia ruchanie świni przez PM czy jakieś ziarno, które zapisuje ci wspomnienia w głowie. Drugi odcinek o rowerzystach w więzieniu gdzie jedynym celem jest kupienie za 15 baniek biletu na konkurs to już w ogóle abstrakcja. Nie chcę uchodzić za jakiegoś freethinker'a co patrzy w okno podczas jazdy pociągiem ale bez kitu, komu to "otworzyło umysł" i kto uważa to za "wow, taka będzie przyszłość"? Nie mówię, że takiego ziarna nie będzie bo jakby 30-40 lat temu nagrać film, że przy pomocy maszynki wielkości paczki chusteczek będziemy rozmawiać, robić zakupy, oglądać filmy i rezerwować bilety lotnicze to pewnie też by było "wooow ale futurystyczne, niemożliwe". Bardziej się zastanawiam kto się jara takimi motywami, dla mnie to ani nowe, ani futurystyczne, bardziej takie "no spoko, taka rzeczywistość, w której ludzie żyją, mam się tym jarać?". Nie wiem jak dalsze sezony bo nie będzie mi się chciało tracić na to czasu ale sprawdziłem sezon 1 i uważam, że mocno przehajpowany jest ten serial. A z tym ruchaniem świni to już naprawdę tak kręcili spiralę "szokowania", że jak to tak może premier dymnąć świnię xD jak tylko zobaczyłem, że dymanie świnki będzie no to schemat prosty, jak AT nie znajdą przetrzymywanej to koleś puka świnkę i w zależności czy dobrze się to rozegra ze społeczeństwem to albo dymisja albo wieczna chwała i punkty procentowe w górę ¯\_(ツ)_/¯ taka moja opinia, może ktoś wejdzie w polemikę i wytłumaczy mi jak to wygląda z widoku osoby jarającej się serialem? Żeby nie było, doceniam konwencje, oryginalny motyw z tym, że każdy odcinek to nowy temat z nowymi bohaterami. Moja ocena 6/10
#blackmirror #recenzjazdupy
  • 120
@loczyn dużo lepszy jest Stranger Things xD

Gościu przyrownujesz serial przygodowy o grupie nastolatków do science fiction poruszającego motyw wpływu technologii na przyszłość ludzkości i w tym kontekście piszesz ze jest lepszy xD

@GrammarNazi: BM ma tyle dobrze, ze nie ma bezposredniej konkurencji co nie sprawia ze jest dobry. Nawet gdybym znalazl podobny serial to bys bronil glupotami w stylu - ale tu jest meski bohater, a tam jest kobieta.
Tak
@wiem_wszystko: Swoja droga jaki byl circle jerk fanow jak wyszedl Bandersnatch, o ja cie #!$%@? xD
Sama forma juz byla 6 lat temu na YouTube przemielona, o warstwie scenariuszowej nie pisze, bo juz pisalem wyzej.
@Bm_th zgadzam się, to samo miałem z różowym.
Kiepski odcinek wybrali sobie na otwarcie. Gdybym się wciągnął w serial i natknął na niego to bym pewnie przeskoczył, a tak odpuściłem sobie całość.