Wpis z mikrobloga

Q@A - Wszystko od chudnięciu, tyciu, żywieniu, siłowni, lifestyle - dowiedz się się wszystkiego

Jako, że większość doświadczonych osób na tagu straciło cierpliwość do nowych osób po 1 dniu i zajmują się tylko trollowaniem, bo pojawia się samozwańczy bohater. który nie nosi peleryny ʕʔ (ale za to ma borsucze uszy).

Także jeśli ktoś zaczyna i ma jakiekolwiek pytania dotyczące żywienia, siłowni, inne pokrewne to zapraszam pod tym wpisem do zadawania pytań. Na każde postaram się odpowiedzieć zarówno konkretnie jak i wyczerpująco w miarę moich możliwości czasowych.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #zdrowie #chudnijzwykopem #fullborsukworkout
  • 157
@Kasahara: Jutro uderzam na siłkę, pierwszy raz. Od czego warto zacząć? Myślałem głównie przysiady i martwy, martwego nigdy nie robiłem.
Od jakich obciążeń zaczynać?
@fake_love:

Według badań, które wyszły w końcówce 2018 są przesłanki, ze wysokie restrykcje kaloryczne nie są aż tak potworne jak je malują, do czego oczywiście podchodziłbym z małą doza ostrożności w przypadku osób trenujących. Wraz ze stażem oczywiście redukcje mogą być nieco bardziej agresywniejsze, jednakże nadal trzymałbym się tempa 0,5-1 % masy ciała/tygodniowo i kierował się tym czy performance treningowy na tym nie cierpi, bo tylko podtrzymanie albo intensywności albo objętości
@ElCidX:

Na początek dowolne FBW oparte o progresję liniową - Greyskull LP albo 5x5. Ćwiczenia oczywiście wielostawy - przysiad, martwy, wyciskanie leżąc, wyciskanie stojąc, podciągnie (lub negatywy), dowolne wiosło sztangą. Dobór początkowego ciężaru - spokojnie od pustej sztangi, aby ocenić swoje możliwości 1-2 treningi początkowe są niczym w porównaniu do lat treningów, a szkoda sobie coś zrobić na początku np. nakładając 80 kg na przysiad i runąć z tym w dół.
@janusz_pol:

Jeśli chodzi i ginekomastię i jest ona od dawna - operacja. Jeśli od niedawna - pewne środki przepisane przez endokrynologa mogą Ci pomóc SERMy. Chyba, ze pomyliłeś pojęcia i chodzi Ci o lipomastię - wtedy schudniecie pomoże.

Zacząć powinieneś od stałej zmiany nawyków żywieniowych, które najłatwiej kontrolować przez liczenie kalorii i makrolementów. W tym celu zainstaluj aplikację fitatu na telefonie oraz kup wagę spożywczą. Oczywiście istnieją protokoły adlibitum, które również
@Kasahara: rzędu ilu kilogramów w podstawowych ćwiczeniach można uznać progres za dobry, powiedzmy po 3/6 miesiącach treningu?
jakie były twoje maxy po takim czasie i od ilu kg na sztandze zaczynałeś?
@Kasahara: 5x5 a nie lepiej robić przy otyłości więcej powtórzeń w serii z mniejszym obciążeniem 12-15 i 5 serii?
Bo nie zależy na sile ale na wytrzymałości, rzeźbie :P bardziej
@Cwelohik: Niestety ciężko określić za mało danych, zawsze z mojej perspektywy najlepiej kończyć na jak najwyższych kalorii dodając aktywności w ramach zdrowego rozsądku. Za jedzeniem oprócz kaloryki stoi dostarczanie makroementów, kwasów tłuszczowych, mikroelementów. Wszystko też zależy od Twojego stażu, długości trwania redukcji, treningu. Na pewno powineneś tak dobierać kalorykę, aby osiągi treningowe nie spadały, jeśli zależy Ci na jak najlepszy wyglądzie na koniec redukcji
@Kasahara: czy rozciąganie, rolowanie jest niezbędne w budowaniu masy mięśniowej?

Jak pozbyć się garba przy martwym? Za każdym razem jak zrobię martwy to czuję ból pleców przez kilka dni. Start ze sztangą na podwyższeniu, albo rozciągnięcie się pomoże?
@jazmojegopokoju: wykopki polecają chyba dieter.pl. Niestety ja jako dietetyk zawsze sam wszystko ukladam/wymyślam i nigdy jakoś nie zwracałem uwagi na takie strony. Najważniejsze dla mnie jest, aby aby komuś coś oprócz walorów smakowało ( ͡° ͜ʖ ͡°). Po treningu jedyne co jest potrzebne to źródło białka, aby rozpocząc regeneracje mieśni. Nie istnieje tak zwane "okno anaboliczne" więc Ww możesz dotarczyć później, bo resynteza glikogenu trwa aż do