Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
Jeśli ktoś was kiedyś zapyta czy warto od razu po maturce iść na studia zaoczne.
Odpowiedź będzie jedna


Fajnie jest wcześniej zacząć pracować, zdobywac doświadczenie, ale dziś jest duża szansa, że z papierkiem po dziennych dostanie się instant stażyk 3 mc a później zacznie się normalna pensja dla której wynajem mieszkania nie będzie bardzo bolsesnyn wydatkiem.

Więc rezygnacja z dziennych to tak jak rezygnacja z młodości na rzecz czego?

Na rzecz wątpliwej przyjemności zdobywania doświadczenia jako nikt przez np. prawie 2 lata.

Sam nie wiem czy warto było.

#chwalesie #zalesie
#nieprogramowanie #informatyka #praca
Pobierz
źródło: comment_ENB072sZPXRTIXlPrhGcYp6Z35crXMHv.jpg
  • 138
@zortabla_rt: No to i ja się przyłączę bo studiowałem i dziennie i zaocznie.
Po pierwsze gratuluję pensji. Po drugie tak jak piszesz - to zależy. Studiowałem na dziennych i skończyło się to dla mnie stanami depresyjnymi - brak pieniędzy, ciągły stres i wykładowcy próbujący ci udowodnić na każdym kroku jakim jesteś śmieciem (jeden z top10 wydziałów prawa w Polsce), bananowe dzieci itd.

Dlatego drugie studia już zaoczne i pójście do pracy.
@stan-tookie-1: Na studia zaoczne idą w dużej mierze ludzie z biednych rodzin, których po prostu nie stać na utrzymanie dzieci na studiach dziennych. Sprowadzanie tego tylko do kwestii ludzi głupszych jest hmm słabe...

Do tego trzeba rozróżnić licencjat/inżyniera a magisterkę. W przypadku magisterki większość ogarniętych ludzi zaczyna już pracę w zawodzie i łączy pracę w zawodzie ze zdobywaniem doświadczenia.