Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
Jeśli ktoś was kiedyś zapyta czy warto od razu po maturce iść na studia zaoczne.
Odpowiedź będzie jedna


Fajnie jest wcześniej zacząć pracować, zdobywac doświadczenie, ale dziś jest duża szansa, że z papierkiem po dziennych dostanie się instant stażyk 3 mc a później zacznie się normalna pensja dla której wynajem mieszkania nie będzie bardzo bolsesnyn wydatkiem.

Więc rezygnacja z dziennych to tak jak rezygnacja z młodości na rzecz czego?

Na rzecz wątpliwej przyjemności zdobywania doświadczenia jako nikt przez np. prawie 2 lata.

Sam nie wiem czy warto było.

#chwalesie #zalesie
#nieprogramowanie #informatyka #praca
Pobierz
źródło: comment_ENB072sZPXRTIXlPrhGcYp6Z35crXMHv.jpg
  • 138
@vhxw: do tego powodzenia „wykorzystywać” te piękne lata młodości mając pusty portfel, gdzie większość kierunku przyjechała do miasta z nie wiadomo skąd i rodzice im opłacają i mieszkanka i życie i imprezki ...

@zortabla_rt: Tyle, to ja dostawałem na 4-tym roku studiów zaocznych 10 lat temu. Dlatego nadal uważam, że zaoczne to był najlepszy wybór. A młodość? Roczny pobyt na erasmusie pozwolił mi oddbić sobie całe 5 lat studiów i pracy :)
@kabdul: u mnie na uczelni całkowicie odwrotnie. Na dziennych do drugiego roku prawie nik t nie pracował moze z 1/2 osoby na grupe. Po drugim roku wszyscy co znalezli prace(w tym ja) poszli na zaoczne i tu 95% osob pracuje w zawodzie(infa). Ogonie wiadomo poziom samych studow nizszy bo mniej czasu i materialu ale ludzie juz pracuja to studia robiia dodatkowo.