Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
Jeśli ktoś was kiedyś zapyta czy warto od razu po maturce iść na studia zaoczne.
Odpowiedź będzie jedna


Fajnie jest wcześniej zacząć pracować, zdobywac doświadczenie, ale dziś jest duża szansa, że z papierkiem po dziennych dostanie się instant stażyk 3 mc a później zacznie się normalna pensja dla której wynajem mieszkania nie będzie bardzo bolsesnyn wydatkiem.

Więc rezygnacja z dziennych to tak jak rezygnacja z młodości na rzecz czego?

Na rzecz wątpliwej przyjemności zdobywania doświadczenia jako nikt przez np. prawie 2 lata.

Sam nie wiem czy warto było.

#chwalesie #zalesie
#nieprogramowanie #informatyka #praca
zortabla_rt - Jeśli ktoś was kiedyś zapyta czy warto od razu po maturce iść na studia...

źródło: comment_ENB072sZPXRTIXlPrhGcYp6Z35crXMHv.jpg

Pobierz
  • 138
@zortabla_rt: Ogólnie powiedzcie co studiowaliście że na dziennych możecie pozwolić sobie na jakąś robotę? #!$%@? studiuje na polibudzie, 3 rok kierunku chemicznego i no można dostać #!$%@?. Co z tego że zajęcia mamy 3 dni w tygodniu(prawie jak zaoczne hehe) jak pozostałe 3 zajmuje nauka+robienie jakiś sprawozdań więc zostaje 1, czasami 2 dni na regenerację(fizyczną bo o psychicznej nie ma mowy).
Kiedyś się śmiałem z tych co studiują zaocznie ale obecnie
@Ytarka: Wiele ludzi szuka tylko okazji, żeby w jakiś sposób poczuć się lepszym od drugiego człowieka.

Teraz pokazują stan konta z zarobkami 5 tysięcy na miesiąc, bo wiedzą że po drugiej stronie będzie siedział ktoś, kto zarabia te 2 tysiące.

Dla mnie to trochę żałosne i śmieszne jednocześnie chwalić się stanem konta czy przelewem powiedzmy 15 tysięcy.

Jakby się ktoś pochwalił stanem konta na te 15, ale milionów to wtedy można
@stan-tookie-1: na zaoczne idzie duza czesc ludzi, ktorych rodzice nie utrzymują a chca studiować tylko radzic musza sobie sami, ja olalem studia bo na kierunek, ktory mnie interesowal musial bym wyjechac do warszawy, bo nigdzie w okolicy nawet go nie ma, wiec postanowiłem robić szkolenia i kursy w strone ktora mnie interesowala, jednoczesnie pracujac w branzy, teraz majac te 26 lat mam 7 lat doswiadczenia w branzy i 4 w projektowaniu,
@kufelmleka: gratulowanie komuś kto przyszedł połechtać ego i wyraźnie miał w głowie, że czuje się lepszy, bo więcej zarabia? To jak śliczna dziewczyna która pod nowym zdjęciem na fb pisze "ja to jestem jednak brzydka..." xD