Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
Jeśli ktoś was kiedyś zapyta czy warto od razu po maturce iść na studia zaoczne.
Odpowiedź będzie jedna


Fajnie jest wcześniej zacząć pracować, zdobywac doświadczenie, ale dziś jest duża szansa, że z papierkiem po dziennych dostanie się instant stażyk 3 mc a później zacznie się normalna pensja dla której wynajem mieszkania nie będzie bardzo bolsesnyn wydatkiem.

Więc rezygnacja z dziennych to tak jak rezygnacja z młodości na rzecz czego?

Na rzecz wątpliwej przyjemności zdobywania doświadczenia jako nikt przez np. prawie 2 lata.

Sam nie wiem czy warto było.

#chwalesie #zalesie
#nieprogramowanie #informatyka #praca
zortabla_rt - Jeśli ktoś was kiedyś zapyta czy warto od razu po maturce iść na studia...

źródło: comment_ENB072sZPXRTIXlPrhGcYp6Z35crXMHv.jpg

Pobierz
  • 138
  • 116
@zortabla_rt Wszyscy mogą sobie być nawet i po 100k, co to ma do rzeczy? Napisałam to, bo od jakiegoś czasu trafiam na takie uzewnetrznienia, "mimochodem" przedstawiające stan konta albo przelew xD Przechodziłam obojętnie, aż do teraz bo nasunęło mi się pytanie które Ci zadałam- czy to jest jakaś nowa moda? Co Ci dało wrzucenie tego screena? xD
"Zawiść do randoma z internetu" teraz to jebłam xDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zortabla_rt: chociaż jak mówię znajomym z roku ile wyciągam miesięcznie to i tak robią oczy jak pięć złoty, bo niektórzy żyją za stowke na tydzień xD
@zortabla_rt: mogę mówić tylko za siebie ale jednak zaoczne + praca w zawodzie > dzienne.
Oczywiście nie ma co liczyć na prace w zawodzie od pierwszego roku, ale trzeba do tego dążyć, tak aby po skończeniu studiów mieć ten 1-2 lat doświadczenia więcej. Dzięki temu jak Twoi rówieśnicy z dziennych będą zaczynać karierę, ty już będziesz o te kilka lat do przodu.
@zortabla_rt: tak średnio masz racje. Ja osobiście mysle, ze gdyby nie zaoczne, to nie mógłbym robić tylu rzeczy ile robie. Ogólnie doświadczenie zawodowe zbieram od 15 roku życia i dziwnie by było nagle przestać. A na studiach zaocznych tez można się bawić ze znajomymi, a co najlepsze to latać po świecie i jakiś głupi kolos z niemieckiego o 7 w środę Cię nie ogranicza. Dlatego ja każdemu polecam zaoczne studia. Kto