BitBay ukradł 12,000zł - sprostowanie

Bitbay
Bitbay

BitBay ukradł 12000zł - sprostowanie


Ostatnio głośno było o aferze mówiącej, że BitBay rzekomo ukradł 12,000 zł - chcielibyśmy się do tego oficjalnie odnieść.

Link do wątku

Zakończyliśmy pełną analizę oraz konsultowaliśmy z działem prawnym, czy możemy udostępnić materiały, które pozwolą Wam samodzielnie wyciągnąć wnioski.


1) zielonki udające naszych użytkowników, broniące naszej platformę i plusujące wygodne wpisy, tak aby wywołać wrażenie jakoby to BitBay tworzył nowe konta #JanuszeMarketingu. Po akcji moderatorów ich ubyło, ale pozwoliły wykopowi dostać się na stronę główną.

2) Link do oficjalnej odpowiedzi

3) przytoczone screeny rozmowy zostały wyrwane z kontekstu i nie znajdowała się tam pełna korespondencja, która jest poufna, pomiędzy stronami.

4) osoba podaje się za niesłyszącą, dlatego nie mogła zadzwonić na infolinię

5) poprosiliśmy o dodatkową weryfikację selfie, która została odrzucona ze względu na próbę oszustwa:

5aMG6wAnxkF25aDNsZYBPUfnvdBRrkD601F8Ohf.jpg


Po konsultacji z działem prawnym, wrzucamy to jako materiał artystyczny, który nie reprezentuje prawdziwego zdjęcia oraz prawnego dokumentu, a autor mamy nadzieję zgłosi się do nas, w celu realizacji zadośćuczynienia wynikającego z praw autorskich :)

Ukryliśmy część danych na powyższym zdjęciu, ze względu na podobieństwo do dokumentu w postaci dowodu osobistego. Oryginał zdjęcia można znaleźć w Google, wpisując imię i nazwisko znanej amerykańskiej fotografki - Carolyn Cole.

Najlepsze komentarze z całej afery to:

@simperium "@inwestujewFTO: o, cześć bitbay. Chyba poskąpiliście kasy na marketing, bo ta agencja PRowa co ma dbać o wasz wizerunek, to robi niezłe gówno na wypoku. XD

Tak to jest, jak się wynajmuje agencję za 3dychy na miesiąc XD"

@bitbaynajlepszagieldawgalaktyce "Nic przypadkiem nie ściemniasz? Jestem klientem BitBay od ponad 60 lat i nigdy nie miałem z nimi problemów. Ich miła obsługa zasługuje na pochwałę, zawsze szybko odpisują na każdą wiadomość. Kiedyś znalazłem literówkę na ich stronie, to w nagrodę zrobili mi ******"


Akcja z zielonkami rozbawiła nas tak bardzo, że chcieliśmy zobaczyć więcej, przerysowanych komentarzy na nasz temat. Wygra ten który otrzyma najwięcej plusów :)


#oszukujo #afera #csiwykop #kryptowaluty #bitcoin #moderacja #januszemarketingu #heheszki