Wpis z mikrobloga

PRZYSIAD 390KG. Pierwszy przysiad w taśmach po około 2 latach przerwy. Miotało mną jak SZATAN. Ekscentryka 4 sekundy xD Głębokości NIE BYŁO. A do góry BANAŁ. Leciutkie.
Ale przez te taśmy niestety totalnie nie wiedziałem jak siadać, przechylało mnie do przodu do tyłu. Wejście w taśmy po 2 latach i od razu 1RM to było trochę odważne posunięcie lol.

Z haków to źle zdjąłem, bo za daleko nogi miałem odsunięte, i wyciągnałem to naprawdę plecami, robiąc jakby GM

Z jednej strony jestem zadowolony, bo to było naprawdę łatwe, tam myślę że ogarniając taśmy, ogarniając pozycje mógłbym zrobić zdecydowanie głębiej 400-410kg, już teraz. To oznacza że obecny trening bardzo skutecznie siłę zbudował.
Z drugiej strony, trzeba nauczyć się kontrolować taśmy, a nie być kontrolowanym przez taśmy, pozycja też na siadach wymaga dużo pracy, ta sztanga na plecach jakoś tak #!$%@? leży, nie mam tam sztywności w plecach. I jeżeli chce robić taśmy, to trzeba ten trening przebudować, uwzględnić w nim treningi w taśmach.
To dużo zmieni,bo robiąc warianty siadów w taśmach na pewno nie dam rady zrobić ciężko asyst, co najwyżej lekko, drobniejsze asysty. A same tak ciężkie siady na pewno negatywnie wpłyną treningi upper, bo dowalą mi łapy.

To trzeba na spokojnie przysiąść pomyśleć.

Więc na ten moment wygląda to tak
Siad - 390kg
Wyciskanie - 250kg
Ciąg - 350kg
Razem - 990kg.

Ten siad trochę tak spontanicznie zdecydowałem się sprawdzić, nie mając za bardzo nastroju ale kończy się właśnie kolejny etap, więc chciałem mieć jakieś odniesienie na przyszłość.
Teraz za tydzień, czy dwa, rozpoczynamy kolejną fazę... WIĘCEJ KOKSU. BLAST. Gdzie powinienem zauważalnie napuchnąć :P Za tym pójdzie jeszcze większy progres wyników :)

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf #sport #pokazforme
IntruderXXL - PRZYSIAD 390KG. Pierwszy przysiad w taśmach po około 2 latach przerwy. ...
  • 40
  • Odpowiedz
@IntruderXXL po co zwiekszasz bombę jak cały czas szybko progresujesz?
Nie lepiej pozostać na obecnej bombie aż progres wyraźnie spadnie? Aż wyciągniesz z tego co obecnie walisz max?
  • Odpowiedz
@151346136: bo nie jest ta bomba póki co optymalna do volume, które jest w stanie generować i fatygi. Zaczęliśmy bardzo lekko po prostu z tematem i same podstawy ¯\(ツ)/¯ też warto rozróżnić jego wagę, staż naturalny vs typową osobę 80 kg, co wbija po roku na bombę.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: pięknie i ja się pytam gdzie teraz ci hejterzy. Oby tak dalej bez kontuzji jak najdłużej. Kiedy jakiś start planujesz? A można wiedzieć co leci? Bo nie wiem co uznajecie za lekkie. Niektórzy uważają oxe solo za ciężkie cykle
  • Odpowiedz
  • 5
pięknie i ja się pytam gdzie teraz ci hejterzy. Oby tak dalej bez kontuzji jak najdłużej. Kiedy jakiś start planujesz? A można wiedzieć co leci? Bo nie wiem co uznajecie za lekkie. Niektórzy uważają oxe solo za ciężkie cykle


@davvidofff: Starty to najszybciej pod koniec 2025. Trzeba jeszcze przepracować wiele rzeczy :) Ciągle mnóstwo rzeczy mi nie gra i ciągle widzę bardzo dużo do poprawy. Teraz też skupiam się po prostu
  • Odpowiedz
  • 2
to już ten etap gdzie trudniej jest opuścić niż podnieść xD


@Pstrong: Dzisiaj ten trening był tragiczny :P przy 265kg założyłem już taśmy i aż poczułem zwątpienie xD Zastanawiałem się czy jest sens dalej kontynuować lol. Ale jak ciężar rósł to robiło się łatwiej :)
Z tym że no czułem się źle, że nie ma ani formy dobrej, ani przełożenia siły, bo wszelkie siły szły na walczenie z tymi taśmami żeby
  • Odpowiedz
  • 3
czy odczuwasz jakąś pogorszoną pracę mózgu od kiedy stosujesz sterydy, gorsza pamięć, gorsza wydajność w pracy umysłowej itp?


@Kreation: Przeciwnie :) O wiele lepiej pod tym kątem jest. Sam w końcu czuje że mam ochotę i siły na inne rzeczy, ponadprogramowe że tak powiem. Gdzie naturalnie ciężkie treningi potrafiły mnie naprawdę tak zmęczyć że ze wszystkim był problem, a do tego cały byłem niesamowicie obolały non stop.
  • Odpowiedz
  • 1
@Boleslavic: Spoter mi pomaga, ale niedoświadczony w wiązaniu, i nie jest to najmocniejsze wiązanie. Do tego dzisiaj chciałem dołożyć spróbować 410kg zrobić, ale niestety odpadły mu już łapy od wiązania więc tylko 390kg :P
  • Odpowiedz