Wpis z mikrobloga

Sory, że pytam na każdym tagu ale może ktoś pomoże. Jest tu jakaś osoba która uczyła się nosić soczewki i ma wrażliwe oko na dotyk? Próbuje wszystkiego, nie mogę nawet zakroplić kroplami bo gdy tylko leci kropla do oka to odruchowo je zamykam, próbuje dotykać to oko by oswoić je z dotykiem ale za cholere nie mogę nic zrobić bo samo się zamyka, im bardziej próbuje tym trudniej.

#okulista #okulary #oczy #optyk #przegryw #zdrowie #pytanie #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 5
  • Odpowiedz
@wyszopek129: trzeba probowac. Pamietaj ze to soczewka dotyka oka, a nie Twoj palec, palucha sie nie wklada w oko. Mialem tak samo na poczatku, ale po dwoch tygodniach jakos juz przyszlo to z latwoscia
  • Odpowiedz
@wyszopek129: jak zakraplasz to podciągnij powiekę dolną i celuj nie w oko, a w ten kanalik pod okiem - przy mruganiu się rozprowadzi. A jak zakładasz soczewkę to nie na centrum rogówki, tylko na białą część oka. Ja podciągam powiekę w dół, potem spojrzenie w górę, kładę soczewkę na białej części oka i powoli patrzę coraz niżej, aż sama się odpowiednio ustawi ba środku oka.
  • Odpowiedz
@wyszopek129: kwestia praktyki. Jak przypomnę sobie pierwsze próby zakładania soczewek, to mi się chcę jednocześnie śmiać i płakać. Po roku jednak już tak się przyzwyczaiłem, że normalnie bez mrugania mogę wsadzić palec do oka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wyszopek129: Przede wszystkim to przestań dotykać oko bo mi nieprzyjemnie na samą myśl, a do zakładania soczewek musisz się przyzwyczaić, mocno trzymaj powieki palcami żeby się nie mogły zamknąć i próbuj, po pewnym czasie oko przestanie się zamykać, oczywiście jak najpierw przestaniesz w nim grzebać palcem... soczewka na ogół wchodzi gładziutko, że jej nie czuć przy zakładaniu, bez porównaniu z paluchami
  • Odpowiedz