Wpis z mikrobloga

Chwale się. Zmieniam robotę i jestem już po rekrutacjach i wyborze kolejnego pracodawcy. DevOps here:
- kilka wysłanych CV
- 4 rozmowy
- 3 pozytywne odpowiedzi

Udało się wynegocjować to co chciałam na UoP - 18k aczkolwiek było dużo ciężej niż w zeszłym roku. A przynajmniej takie mam wrażenie.

Poziom samej rekrutacji jako procesu wzrósł. Wzrósł także czas oczekiwania na feedback.

Ps: Mam już kilka lat doświadczenia w zawodzie i nie startowałam od zera. Pracę zmieniłam bo trafiłam na istny kołchoz. Kasa była dobra ale nie było czasu nawet czasami na zwykły jeb*** sen także trochę się zmęczyłam a nie chce się rozchorować pracując w ten sposób za kolejne 2-3 lata. Zdrowie ważniejsze.
Pijcie ze mną kompot! ()

#chwalesie #rekrutacja #pracait
  • 77
via Wykop
  • 1
@interpenetrate: Staram się prowadzić kilka rekrutacji jednocześnie. Minimum 3.
Podaje stawkę X na początku.
Jeśli uda się przejść rekrutacje pozytywnie to prowadzę negocjacje z firmami na których mi zależy. Używam argumentu, że są najlepszą firmą ale mam ofertę A i B. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby coś tam nie dołożyli ¯\(ツ)/¯
W zeszłym roku miałam fajną walkę pomiędzy firmami o moje wynagrodzenie. Teraz było trochę mniej chęci ale i tak
@Sin-: DevOps to już powinien być przeżytek, nie rozumiem fenomenu tego stanowiska, to team powinien się tym zajmować. Ja się przynajmniej zajmuje. To jak z angielskim, powinno się brać jako pewnik już.
@Atari_65XE: Uwaga: niewolnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Sin-: Gratulacje!
Mnie właśnie obecnie przed zmianą pracy blokuje ten strach, że trafię tak jak miałem w pierwszej robocie - był #!$%@? taki, że dorobiłem się wrzodów ze stresu. A gniłem tam 3,5 roku...
Pomaga szukanie zaporowej podwyżki przy zmianie pracy - wtedy jeśli jakimś cudem się uda zmienić robotę, to nawet jak trafisz #!$%@? z ilością i tempem
Udało się wynegocjować to co chciałam na UoP - 18k aczkolwiek było dużo ciężej niż w zeszłym roku. A przynajmniej takie mam wrażenie.


@Sin-: to ile masz lat doświadczenia? 3?

jak masz 5-6 lat doświadczenia jako devOps i dostałeś tylko 18k brutto to cię nieźle w chooya zrobili xD Pamiętaj, że jako devOps to licz sobie + 20-30% stawki np Java Backend Deva czy Fullstacka więc jak 5-letni mid w javie
Pomaga szukanie zaporowej podwyżki przy zmianie pracy


@WaveCreator: To dobry sposób, ale wymaga częstych zmian - bo jeśli za długo siedzisz w starej robocie, to nie ma szans, żeby dawano ci podwyżki takie, jakie da Ci zmiana roboty. Smutne, ale prawdziwe. Nawet w IT. Poza IT jest nawet gorzej, tam potrafią w ogóle nie dawać podwyżek inflacyjnych, więc po 2-3 latach Twój poziom życia się już zauważalnie obniża i musisz zmienić.
Kasa była dobra ale nie było czasu nawet czasami na zwykły jeb*** sen


@Sin-: saay whaaat gdzie Wy pracujecie, jak w korpo to jest naliczanie sekundowe za każdy nadmiarowy task developerski - chyba mowa o tym że czas na sen w czasie pracy nie miałeś, no to ok średnio ale czasem tak faktycznie na intensywnym projekcie to wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop
  • 0
@WaveCreator: 3.5 roku? O Panie.. miałeś siłę. Podziwiam. Ja po roku czasu jak mam wstać o 3 nad ranem to najpierw muszę opanować napięcie mięśniowe xD
Jeszcze mnie tak stres nigdy nie łapał jak właśnie w obecnej robocie - na szczęście w środę składam wypowiedzenie i spokój będzie.
To dobry sposób, ale wymaga częstych zmian - bo jeśli za długo siedzisz w starej robocie, to nie ma szans, żeby dawano ci podwyżki takie, jakie da Ci zmiana roboty.

@Yuri_Yslin: Ja akurat mówiąc o szukaniu podwyżki miałem na myśli szukanie roboty, która da duży skok w zarobkach, a nie podwyżki w obecnej robocie ;)

Czyli dla tysiąca czy dwóch nie zmienię roboty bo w obecnej mam wygodnie - mimo, że
@Ranger: bez problemu jak masz autorskie koszta uzyskania przychodu, nawet przy 18k nie wpadniesz w drugi próg, a jak założysz że na B2B robisz sobie 26 dni urlopu to wychodzi bardzo porównywalnie. Na screenie wyliczenie dla 26 dni wolnych roku na B2B i 70% KUP


@spajdermen: przecież to jakaś totalnie #!$%@? porównywarka dla zyebów, weź ty usuń konto dzbanie xD

18k brutto UoP to 159 000 zł netto rocznie z
nad__czlowiek - >@Ranger: bez problemu jak masz autorskie koszta uzyskania przychodu,...

źródło: b2b

Pobierz
Czyli dla tysiąca czy dwóch nie zmienię roboty bo w obecnej mam wygodnie


@WaveCreator: Tak, to jasne. Ale inaczej: jeśli w końcu jej nie zmienisz, to się okaże, że masz 50% rynkowej stawki. I wtedy robi się nieprzyjemnie. Ja tak miałem. Było mi wygodnie, ale moja pensja z 3k wzrosła ledwie do 5k w kilka lat. Kolegom z 3k wzrosła do 10k.

Potem jak chcesz zmienić, to kończy się luz, czujesz