Wpis z mikrobloga

Chwale się. Zmieniam robotę i jestem już po rekrutacjach i wyborze kolejnego pracodawcy. DevOps here:
- kilka wysłanych CV
- 4 rozmowy
- 3 pozytywne odpowiedzi

Udało się wynegocjować to co chciałam na UoP - 18k aczkolwiek było dużo ciężej niż w zeszłym roku. A przynajmniej takie mam wrażenie.

Poziom samej rekrutacji jako procesu wzrósł. Wzrósł także czas oczekiwania na feedback.

Ps: Mam już kilka lat doświadczenia w zawodzie i nie startowałam od zera. Pracę zmieniłam bo trafiłam na istny kołchoz. Kasa była dobra ale nie było czasu nawet czasami na zwykły jeb*** sen także trochę się zmęczyłam a nie chce się rozchorować pracując w ten sposób za kolejne 2-3 lata. Zdrowie ważniejsze.
Pijcie ze mną kompot! ()

#chwalesie #rekrutacja #pracait
  • 77
Poziom samej rekrutacji jako procesu wzrósł. Wzrósł także czas oczekiwania na feedback.


@Sin-: tak, najpierw wyslanie CV, po 4 dniach rozmowa HRką, po dwóch tygodniach rozmowa techniczna wewnętrzna, feedback po 5 dniach, rozmowa techniczna z klientem i menago tydzień później, znowu tydzień czekania na feedback, a potem info że rekrutacja odwołana albo obsadzili stanowisko wewnątrz firmy klienta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem już 3 razy taki scenariusz.
via Wykop
  • 4
@arbuz_luz: Dzięki ()

@razdwatrzy55 W zeszłym roku zamknęłam rekrutację w niespełna miesiąc. Teraz około 2 miesięcy.

@RedTiger @wcaleniepchamsiewmultikonto Tak. Mam w planach. Dzięki.

@elozapiekanka Tak. Praca zdalna.

@xede Wiem ale zbytnio nie chce pisać żeby mnie ludzie nie stalakowi później. Już się naczytałam różnych historii i ostrzeżeń :>

@swagerstom brutto

@majkkali Serio Miras... może wyjdź z piwnicy? To nie jest fizyka kwantowa.

@techko Tak.
via Wykop
  • 0
@razdwatrzy55: Wcześniej kilka dni (zazwyczaj do 5 dni) a teraz w dwóch przypadkach ok 2 tygodnie czekania na wyniki. Oczywiście informowano mnie, że to tyle może potrwać.
@Sin-: pr0gramista musi pochwalić się zarobkami jakie to typowe. Muszę bo się uduszę. Nie napisała nic ciekawego jak udało jej się dostać pracę, nic na temat doświadczenia, nic na temat umiejętności, skąd się na uczyła.

Informacją o zarobkach i formie opodatkowania przede wszystkim

Wieśniactwo i słoma z butów.
Nic dziwnego że do IT pchają się magazynierzy po zawodówkach, a w necie media typu Onet piszą o programistach jako kaście zarabiającej najlepiej