Wpis z mikrobloga

W końcu zrobił to ten seksowny gnojek! Pierwszy podcast z moją koleżanką, z którą organizujemy konsultacje Karoliną Yudin. Niestety ustawiłem zły tryb mikrofnu i łapał z jednej strony dlatego w moim głosie jest echo, na szczęście 95 % podcastu mówi Karolina. Następny już się dopracuje niedoróbki - wybaczcie dla boomera jak ja skonfigurowanie tego i obróbka nie jest łatwa

Każda łapa w górę/plusik mnie motywuje aby robić dla Was coraz wiećej konkretnych materiałów zarówno rolek na IG i materiałów na YT!

0:00 - Przywitanie
0:04 - Kim jest trener medyczny
1:50 - Wywiad z klientem w pracy trenera
3:41 - Najczęstsze bóle osób prowadzących siedzący i aktywny tryb życia
4:43 - Straszenie złym wykonywaniem ćwiczeń
7:59 - Trening i osób starszych i wpływ dźwigania na ich zdrowie
11:25 - Kontuzje w domu i poza siłownią
12:35 - Urazy na siłowni
14:33 - Czy kontuzje powstają tak nagle i czy zawsze dają objawy?
17:29 - Odniosłem kontuzje co robić?
22:32 - Czy każda kontuzja pozostawia po sobie ślad?
22:59 - Czy powinniśmy wyznaczać sobie cele?
24:50 - Czy ludzie szukają w trenerze psychologa?
29:13 - Konflikt ortopedów i fizjoterapeutów z trenerami
31:45 - Jaki total?
32:18 - Proste plecy na martwym ciągu
35:00 - Czy przekładanie aktywacji i rehabu ponad specjalizację może przynieść efekty w postaci wyniku sportowego
38:15 - Ulubione ćwiczenia i takie, które każdy powinien umieć wykonać
40:07 - W czym może się przydać trening eksplozywności, dynamiki
42:10 - Czy łopatka powinna poruszać się podczas wyciskania?
45:08 - W czym trener może być lepszy od fizjoterapeuty
47:42 - Jak programujesz treningowo?
52:12 - Umiejętności miękkie w pracy trenera
53:25 - Jakiego przypadku byś się nie podjęła?
55:10 - Czy problem jakiegoś klienta Cię przerósł
57:35 - Kontakt do Karoliny

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fullborsukworkout
Kasahara - W końcu zrobił to ten seksowny gnojek! Pierwszy podcast z moją koleżanką, ...
  • 24
  • Odpowiedz
@Kasahara hmm a moze bardziej po polsku zamiast tekstu z miniaturki: "uszkodzic ludzkie cialo nie jest takie latwe"

Byloby:
"Uszkodzenie ludzkiego ciala nie jest tak latwe"
Albo "nie jest tak latwo uszkodzic ludzkie cialo"
  • Odpowiedz
  • 0
@bartpl: akurat to pytanie do np. @Poemat czy mojego kolegi fizjo Mateusza z którym będzie następny podcast - to fizjoterapeuta musi najpierw ocenić + zdjęcie obrazowe najlepiej. Przez internet bardzo cieżko udzielić konkretnej porady do przypadku.

Właściwie pytanie - czy to ścięgno na pewno jest zerwane i czy jakieś badania były w tym kierunku :)
  • Odpowiedz
@Kasahara po przesłuchaniu wracam do tego wpisu i stwierdzam że bardzo fajny podcast.

Podoba się dla chuopa.

Zwlaszcza to normalizowanie sportu i takiego prawdziwego wprowadzania go pod strzechy. Nie sprowadzania siłowni do turbo dzików którzy #!$%@?ą 2g teścia a też zwracanie uwagi na takich niedzielnych użytkowników siłowni, jak chociażby w tym watku o technice ćwiczeń.

Oby tak dalej i oby podcast ten jak i kolejne z podobnym przekazem trafił do jak największej
  • Odpowiedz
@Kasahara:
Fizjoterapeuta, który nie używa kinezyterapii to totalny idiota, debil i osoba totalnie nie pasująca pod posiadanie tego tytułu zawodowego. Różnicowanie trenera medycznego od fizjoterapeuty już na tym etapie z założenia powinno nie mieć miejsca. To tak samo jak np. kulturyści nazywają się dietetykami, którzy próbują walczyć z otyłością u danej osoby i wchodzą w konflikt z dietetykami z prawdziwego zdarzenia, po odpowiedniej szkole.

5:30 - są "złe ruchy", skoro wypowiada
  • Odpowiedz