Wpis z mikrobloga

Czytam, że na #wesele powinno się dać PRZYNAJMNIEJ 250 PLN za osobę w 2024

Czy wyście ludzi ocipieli? XDD

399 PLN to ja płace za talerzyk, a gdzie jakieś ciasta, wódka, alkohol, muzyka, sala, transport, ksiądz itd.

I to mówię o rzeczach DLA GOŚCI, nawet nie wspominam o jakiś kosztach pary młodej typu garnitury, obrączki, suknia, fotograf.

To już bym wolał grzecznie odmówić i wykręcić się zaplanowanym urlopem/obowiązkami w pracy niż słuchać rad z takiego artykułu.

Ładna odklejka.

#zwiazki #slub #krakow #logikarozowychpaskow
  • 296
  • Odpowiedz
@A_R_P: @wedrowycz ale to też jest druga strona medalu. Każdy wie ile kosztuje wesele, a jak nie to niech się dowie. Przychodzenie za stówkę to też społecznie i moralnie nie jest akceptowalne tak samo jak wymaganie od gości wkładu własnego by wesele choć na zero wyszło. To z skrajności w skrajność.

Jak Cie nie stać to nie idziesz. Do Kościoła i do urzędu można wejść za free. Jak cię nie stać
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia
Z jednej strony masz rację i ja jak teraz chodzę to liczę te 400-600 zł od łeba - zależy jak bardzo lubię parę młoda ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale to jest pobożne życzenie że każdy będzie mieć taki mental i generalnie trzeba przyjąć że 90% ludzie nie będzie i da mniej.
  • Odpowiedz
@guzi: Jak robisz imieniny to wypada przyjść przynajmniej z flaszką albo jakimś prezentem (skarpetki/perfumy, cygaro czy coś)

A jak wejdziesz z pustymi rękami, lub paczką czipsów to tylko o tobie świadczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@rachuneksumienia nie o to pytam. Pytam czy sumujesz wszystkie dania podliczasz ile wyjdzie za prąd itd. dzielisz na liczbę gości i piszesz im żeby wpadli ale minimum 48zł za prezent i zeby ewentualnie dali znać jeśli nie przyjdą bo koszta musisz rozrzucić na pozostałych gości.

Oczywiście żartuję: twoje wesele twoja sprawa co wpiszesz w zaproszenie.

Ja jak robiłem wesele to priorytetem było zebranie rodziny żeby miała okazję się wspólnie spotkać. Mam spoko
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: ja w tym roku zastanawiałem się, czy te 300 zł do koperty idąc samemu to nie za mało, ale potem stwierdziłem że skoro kumpel jest semi-bananem i rodzice mu wszystko fundują to wystarczy aż nadto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@A_R_P @rachuneksumienia spięliście się do chłopaka, a ma racje. Pół rodziny sama #!$%@? się na wesele dzwoniąc co miesiąc "kiedy weselicho" a potem rzucają 50zł do koperty (true story). Jasne, można zrobić wesele w ograniczonym zakresie, tylko dla najbliższych i #!$%@?ć się na resztę rodziny, ale nie każdy też chce stać się tematem każdej rozmowy przy wigilijnym stole, nie mówiąc już o łatce skąpca i przekreślonych kontaktach z częścią rodziny. Mieliśmy dokładnie
  • Odpowiedz
To już bym wolał grzecznie odmówić i wykręcić się zaplanowanym urlopem/obowiązkami w pracy niż słuchać rad z takiego artykułu.


@rachuneksumienia: Jakby mi osoba zapraszająca podała kwotę jaką mam wrzucić do koperty, to bym jej odmówił bez jakichkolwiek wymówek xD Daję do koperty tyle ile uważam za słuszne i na ile mnie stać.
  • Odpowiedz