Wpis z mikrobloga

Czytam, że na #wesele powinno się dać PRZYNAJMNIEJ 250 PLN za osobę w 2024

Czy wyście ludzi ocipieli? XDD

399 PLN to ja płace za talerzyk, a gdzie jakieś ciasta, wódka, alkohol, muzyka, sala, transport, ksiądz itd.

I to mówię o rzeczach DLA GOŚCI, nawet nie wspominam o jakiś kosztach pary młodej typu garnitury, obrączki, suknia, fotograf.

To już bym wolał grzecznie odmówić i wykręcić się zaplanowanym urlopem/obowiązkami w pracy niż słuchać rad z takiego artykułu.

Ładna odklejka.

#zwiazki #slub #krakow #logikarozowychpaskow
  • 296
  • Odpowiedz
A nie wpadliście na pomysł żeby oszacować koszt takiej imprezy i jak was nie stać to odmówić?


To nie gości nie stać, to ciebie nie stać tylko zrzucasz winę na innych.

Napić się i nażreć na koszt państwa młodych gdzie powinno być dokładnie odwrotnie bo to młodzi startują nowa rodzine i powinno im się dorzucić ile wlezie na start


Najlepsza inwestycja dla młodej rodziny jest nie robić imprezy za 100k zl pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia ty myślisz że wesele się robi poto by się zwróciło xd? Wesele jest dla gości i w dupie mam to ile kto przyniósł, najważniejsze że są na mojej imprezie. Co za typ będzie pisał ile mam przynieś i gdzie
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia Ja 2 lata temu swoje robiłem wesele. Robię za tyle na ile mnie stać by pokryć ewentualnie całość samemu. Zapraszam tych co chce by byli a nie tych co mają tyle kasy by mi się zwróciło. Mam w dupie co na wsi powiedzą bo Zosia miała 3 piętrowy tort a ja mam 2. Wesele się zwróciło w moim przypadku ale najbardziej mi żal że mogło kogoś niebbyć z powodu takiego myślenia
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: przyzwoitość nakazuje dać tyle, na ile cie stać. Nikt nie bedzie wywalał setek zlotych, bo robisz sobie impreze. Jak masz z tym problem, to napisz na zaproszeniu jak pewna kasta w polsce "co laska, minumum 600zl/os" to przynajmniej ludzie beda wiedzieli, zeby nie przychodzic ;)

Myslalem, ze wesele to taka impreza, zeby ja spedzic z osobami bliskimi w dobrej atmosferze, a nie zeby sie zwrocila. Jak chcesz opcje nr 1,
  • Odpowiedz
powinno się dać PRZYNAJMNIEJ 250 PLN za osobę w 2024


@rachuneksumienia: Żadne 'powinno', tylko można - tyle ile się uważa za słuszne, albo tyle na ile komuś pozwala budżet. Chyba ze wesele w celach zarobkowych, ale wtedy bym powiedział zebys sobie wsadzil w odbyt zaproszenie.
  • Odpowiedz
  • 2
@rachuneksumienia to jest chore że nadal uważa się że "goście" mają za siebie zapłacić i rozważania czy mi się zwróci czy nie xD
Za dużo wychodzi Ci za osobę? Zmien lokal na inny, ogranicz menu. Chcesz szaleć i robić sobie imprezę swoich marzeń ala nie masz na nią pieniędzy xDxD
  • Odpowiedz