Wpis z mikrobloga

Czytam, że na #wesele powinno się dać PRZYNAJMNIEJ 250 PLN za osobę w 2024

Czy wyście ludzi ocipieli? XDD

399 PLN to ja płace za talerzyk, a gdzie jakieś ciasta, wódka, alkohol, muzyka, sala, transport, ksiądz itd.

I to mówię o rzeczach DLA GOŚCI, nawet nie wspominam o jakiś kosztach pary młodej typu garnitury, obrączki, suknia, fotograf.

To już bym wolał grzecznie odmówić i wykręcić się zaplanowanym urlopem/obowiązkami w pracy niż słuchać rad z takiego artykułu.

Ładna odklejka.

#zwiazki #slub #krakow #logikarozowychpaskow
  • 296
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: a skąd ludzie mieliby wiedzieć ile płacisz za "talerzyk"? jakie i ile ciast zamówisz, ile wódy, jakiego DJ itp itd?
Trzy miesiące temu miałem swoje wesele, 95 osób... koszt całości 45000... zwrócił się w 95%.
Nikomu nawet nie wspominaliśmy o kosztach.
Ale to było moje drugie wesele, no i w wieku 40+ nie mieliśmy jakichś ekstra wodotrysków.
A i tak wg znajomych i rodziny najlepsza impreza na jakiej kiedykolwiek byli
  • Odpowiedz
Nie stać cię to nie przychodź esssaaaa


@rachuneksumienia: za te 400 zł, których wymagasz za jakiś osrany talerzyk gdzie dostanę jakąś zupę, przeciętnego kotleta i wódę to ja zjem w wybitnej restauracji, miło spędzę czas, nie będę musiał patrzeć na trzodę #!$%@? wujka jurka i jeszcze mi zostanie na taksówkę do domu xD
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: ale skąd gość może wiedzieć że dajesz 399 za talerzyk, a nie 250. Przed rozdaniem zaproszeń zbierz zaświadczenia o dochodzie od potencjalnych gości i zapraszaj tylko tych bardziej majętnych
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: jak robiliśmy chrzciny na 50 os. pod małym miastem z 3 ciepłymi daniami to trafiły się z 3 koperty po 500 zł niepodpisane a tak to przeważnie to było 600-900 zł za parę i odliczając kasę dziadków oraz rodzeństwa (chrzestnych) to impreza się zwróciła na styk, także żeby wesele się zwróciło bez kasy rodziców i rodzeństwa to ludzie musieliby chyba dawać po 1500 w kopercie
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia ja tam w ogóle bym ci nie dał kasy, przyszedłbym się tylko nazrec i pośmiać z podwojnego frajera po pierwsze że mam imprezę za darmo a po drugie że rozwaliłeś sobie właśnie życie ale jeszcze o tym nie wiesz xddd
  • Odpowiedz
o jakiś kosztach pary młodej typu garnitury, obrączki, suknia, fotograf.


@rachuneksumienia: A co mnie obchodzi ile na to wydali, ide na wesele jako gosc, a nie sponsor, kolejny wykopek zyjacy w swojej magicznej bance ()
  • Odpowiedz