Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rodzice chcą mi kupić mieszkanie i doradzają że lepiej w tej cenie kupić większe w dobrej okolicy ale w wielkiej płycie. Ja jednak wolę w deweloperskim, nowym budynku mniejsze ale z aneksem w salonie. Jakich argumentów użyć żeby przekonać do deweloperskiego? #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 123
oczywiscie że deweloperskie. Chyba w wielkiej płycie nigdy miesiaca nie spedzili, starzy alkoholicy, patusy, biedaki zmieszani z normalnymi ludzmi. Syf, brud, itd.


@Beszczebelny: a to wszystko jeszcze zanim wyszedłeś z mieszkania
@Leithain szukasz se problemow na sile z tymi drinkami i kawami xd w tej jednej sytuacji rzeczywiscie aneks moze i lepszy ale kolor scian i mebli tez wybrales pod znajomych, zeby im sie podobal? W barku jak najbardziej mozesz trzymac limonki i sprzet kwestie lodu mozesz rozwiazac mobilna kostkarka za pare stowek xd (ktora na codzien moze stac nawet w szafie schowana) i jest to zakup w sumie na ktory sie czaje
Te Twoje wyimaginowane mieszkanie deweloperskie to chyba na wsi pod miastem.


@jasha: no tak, bo tam dokładnie powstają. Potem masz takie rzeczy jak wieś Kiełczów koło Wrocławia, która ma z 15 tysięcy mieszkańców, ale za to nie ma wszędzie kanalizacji nawet
@mirko_anonim: w starym bloku jest dużo wyższy czynsz albo będzie, miejsce postojowe na zewnątrz gdzie patologia prędzej czy później zrobi coś z twoim autem, za wszelkie remonty liczą więcej bo ściany krzywe, specyficzny zapach przenika do mieszkań, więcej patologii, niższy sufit, układ mieszkania taki że 1/4 powierzchni zajmuje korytarz
@Beszczebelny no z tymi menelami i różnym elementem to prawda, z tym, że to zaczęło zanikać z 10 lat temu. Patusów z blokowisk zaczęto systematycznie przenosić na osiedla socjalne, więc obecnie trafić na kogoś takiego w swojej klatce to jest spory pech, a nie zasada.
@mirko_anonim: aneks kuchenny to dwie opcje. Albo się roztyjesz bo będziesz jeść fasfoody na mieście bo nie będziesz chcieć gotować w domu bo #!$%@? w całej chacie albo schudniesz bo będziesz jeść tylko warzywa na parze gotowane w domu xD
@mirko_anonim: do czasu kiedy będziesz mieć dzieci rozwiązanie M2 z aneksem w salonie jest ok. Jak będziesz mieć dzieci to weźmiesz gorsze, ale M3 czy 4 w wielkiej płycie z pocałowaniem rączki. Rodzice kombinują w ten sposób. Nawet jak teraz jesteś pewny/a, że nie będziesz mieć dzieci w najbliższym czasie, to nie znaczy, że się to nie zmieni nagle, a na ogół tak jest. Nie, że wpadka, ale "czas na dziecko"
Dobry wyciąg


@qesq: Żaden wyciąg nie wyciągnie zapachów i 100% oparów, głupotki piszesz. Jak będzie gotował, to zapachy zawsze zostaną z tych pozostałości np. na zasłonach czy meblach, bo materiały świetnie chłoną ten badziew. Chcesz aby po roku kanapa w tym salonie #!$%@?ła cebulą?
@ZielonyRozpustnik: jest dużo innych sytuacji. Jak mam zrobić dziecku jedzenie czy ogarnąć kuchnię bez spuszczania go z oczu? Ma siedzieć ze mną w zamkniętej kuchni?

Tak mogę sobie sprzątać czy gotować jajecznicę, a syn może się bawić w pokoju. Wyspa to już wgl czad, bo z jednej strony można siedzieć a z drugiej przygotowywać jedzeniem i nie trzeba nigdzie chodzić z talerzem
@mirko_anonim: oczywiście że wielka płyta. Sam stałem 2 lata temu przed takim dylematem (z tym że sam kupowałem, pozazdrościc Twojej sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Wielka płyta to lepsza lokalizacja i większy metraż w tej samej cenie, a poza tym: rozwinięta infrastruktura dookoła, często lepsza komunikacja publiczna w okolicy, większość sąsiadów to starsi ludzie których nie usłyszysz za ścianą. Nikt ci 10 metrów przed oknem nie walnie
@Leithain moja corka uczestniczy ze mna/zona w przygotowywaniu posilkow. Na razie wiecej przeszkadza niz pomaga ale problemow nie ma :p czasem wyjdzie z kuchni to szczesliwie mam taki uklad mieszkania, ze z kuchni mam widok na kazdy pokoj ( ͡° ͜ʖ ͡°) i serio nie wiem jaki to problem przygotowywac posilek przy dziecku. Daje jej garnek i pare lyzek i sie bawi w gotowanie
Anonim (nie OP):

Jakich argumentów użyć żeby przekonać do deweloperskiego?


Za 10 lat te super elo deweloperskie budynki będą wyglądały tak samo tandetnie, jak teraz wyglądają te co były pobudowane 10 lat temu i te 10 lat temu wyglądały jak dzisiejsze deweloperskie. Taki urok bloków. Lepiej kupić w wielkiej płycie a większe, niż małe z aneksem kuchennym, który zasmrodzi cały ten twój kurnik i który za 10 lat i tak na