Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rodzice chcą mi kupić mieszkanie i doradzają że lepiej w tej cenie kupić większe w dobrej okolicy ale w wielkiej płycie. Ja jednak wolę w deweloperskim, nowym budynku mniejsze ale z aneksem w salonie. Jakich argumentów użyć żeby przekonać do deweloperskiego? #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 126
ściany z papieru , czułem się dosłownie jak bym miał brata za ścianą. Słyszysz jak sąsiad


@bugzer: jak najbardziej się zgadzam, powiedz mi jedno, przerobiwszy tyle miejsc zamieszkania (ja mieszkałem tylko w tym gdzie teraz), jak sprawdzać czy blok deweloperski, ma dobrą akustykę tych mieszkań? Czy w swoim coś słyszysz? Mieszkam obecnie w wielkiej płycie bo takie kupili mi rodzice @mirko_anonim i tu seryjnie, mam uszkodzenie psychiki, potrafiłem normalnie do nich
@Leithain

Jak wtedy przygotowywać herbatę, kawę czy drinki? Ciągle wychodzić od gości?


Przecież nie idziesz 5km dalej pod górę przez zaspy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ile czasu zajmuje zrobienie tej kawy? No i czy gość nie może iść z Tobą?
A na drinki można mieć barek w salonie, czyż nie?
patusy, biedaki zmieszani z normalnymi ludzmi. Syf, brud, itd.

Jak mozna w ogole rozmyslac


@Beszczebelny: wielka płyta to 500plusy a deweloperskie to sarmaci i ludzie co w DNA mają sukces
@Beszczebelny: Nie wiem gdzie mieszkasz, ale szczerze współczuję. Ja w starym bloku mam za sąsiadów głównie kulturalnych emerytów (podlewają mi kwiatki jak wyjeżdżam i odbierają paczki kiedy nie ma mnie w domu) i parę młodszych osób, zero alkoholizmu, krzyku, roszczeniowych karyn czy wrzeszczących dzieciaków i wózków na korytarzach. A niezaleznie od tego bardzo dobra izolacja akustyczna całego bloku, dużo przestrzeni i park za oknem. Nie ogarniam jak można z własnej woli
@mirko_anonim: Ogólnie uważam że wielka płyta jest pod wieloma względami lepsza, natomiast najpoważniejsze wady tego rozwiązania to kiepska konstrukcja (tzn. bloki są solidne, stoją już niekiedy 40 lat a i następne 40 postoją) ale chodzi tu o rozwiązania instalacyjne, np. to że nie ma szachtów tak jak się to robi w nowoczesnym budownictwie tylko piony poprowadzone są w ścianach i przez to ciężko o zrobienie idealnie prostokątnej łazienki bez straty na
@Tiab: no jak robię imprezę to robinie drinków często trwa dużo czasu. Zresztą robimy je często wspólnie. Nie wyobrażam sobie iść do innego pomieszczenia po lód czy limonki
@interpenetrate szczerze to nie wiem xD myślę że warto poczytać opinie o deweloperze. A tak to kupujesz kota w worku raczej bo nie wiesz jak to będzie wszystko działało jak się wszyscy wprowadza
na drinki można mieć barek w salonie, czyż nie?


@muguet: lód też mam trzymać w barku? Sitko, madler, obieraczkę, nóż, limonki, cukier też?

8 gości nie zmieszczę w kuchni. Żeby przynieść 8 kaw herbat czy czegokolwiek to musiałbym walczyć z tacą. Tak mogę robić na bieżąco i podawać na wyspę, a ludzie sobie mogą odbierać
@mirko_anonim: O ile nowe budownictwo nie jest od dobrego dewelopera, a blok z wielkiej płyty to nie są lata 50-60, to dosłownie nic nie zyskujesz mieszkając w deweloperskim mieszkaniu. Aktualne nowe budownictwo jest robione po taniości, znajomy musiał zamontować telewizor na stojaku, montaż na ścianie przebiłby się do sąsiada XD Wynajmowałem mieszkania od nowego budownictwa po wielką płytę, największy komfort był w wielkiej płycie z lat 80 (czyli te ostatnie z
@janeeyrie "Nie wiem gdzie mieszkasz ale szczerze wspolczuje"

Mieszkam w nowym budownictwie z pięknymi klatkami, garażem podziemnym, normalnymi sąsiadami, za to w wielkiej płycie mam sporą czesc rodziny i sam 4 lata mieszkałem. Także nie masz czego mi współczuc
@assninja

@mirko_anonim:


deweloperskie:

- gorzej wykonane

- aneks w kuchni

- brak drogi, chodnika, parkingu, sklepów

- daleko od centrum, wujowy dojazd

- ogrzewanie gazowe w najlepszym razie

- brak zieleni, parku

- brak komunikacji miejskiej

- internet najwyżej na GSM


wielka płyta:

- lepsza lokalizacja

- wszystko na miejscu

- drogi, chodniki, parkingi, sklepy obok

- kuchnia jako osobne pomieszczenie, brak smrodów w salonie

- zieleń, boiska, parki

- autobusy,
mało kto tu chyba napisał, ale wielka płyta ma często koszty zarządu/utrzymania na kosmicznych poziomach plus jeszcze dochodzą spore koszty funduszu remontowego, to w dłuższym czasie są naprawdę istotne koszty.


@jasha: u mnie połowa czynszu, który #!$%@?ło na +100% przez 2 ostatnie lata