Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rodzice chcą mi kupić mieszkanie i doradzają że lepiej w tej cenie kupić większe w dobrej okolicy ale w wielkiej płycie. Ja jednak wolę w deweloperskim, nowym budynku mniejsze ale z aneksem w salonie. Jakich argumentów użyć żeby przekonać do deweloperskiego? #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 126
  • Odpowiedz
właśnie mam od 2 lat tak i kanapa nie wali mi cebula ani niczym.


@qesq: Nie wali bo się do zapachu przyzwyczaiłeś. Wystaw kanapę na świeże powietrze i powąchaj, sam się #!$%@? zdziwiłem w zeszłym roku jak fotel prałem. Po prostu czuć ten tłuszcz i wszelkie zapachy, zwłaszcza że ja dużo gotuję.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim żadnej wielkiej płyty. Od karaluchów zaczynajac, idąc przez spółdzielnie nad która nikt nie ma kontroli, mnóstwo starszych osób, które twoje zdanie maja za nic, kończąc na #!$%@? wykonaniu i wieku budynku. Przerabiałem tę kwestie. Tylko deweloperski.
  • Odpowiedz
Wszystko zależy od stanu mieszkania. Remont/przeróbka mieszkania w wielkiej płycie to spory koszt. Jeśli kupujesz mieszkanie i chcesz je zrobić pod siebie to wszystko jest do wymiany. Kładzenie podłogi (razem z wylewką samopoziomującą), ściany (prostowanie karton gipsem), płytki, przeróbka kuchni i łazienki, tona śmieci i gruzu do wywalenia. Zakup drzwi zewnętrznych i wewnętrznych (usuwanie starych futryn), wymiana kaloryferów (lub zamówienie wysłon u stolarza), stolarka (parapety), remont balkonu, czasami burzenie ścian (jeśli chcesz
  • Odpowiedz
@tmpint: a to o jak kupujesz deweloperskie to nie musisz nic robić kupujesz i mieszkasz? Czy może masz stan surowy i musisz wrzucić do tego jeszcze 50k żeby można było się wprowadzić?
  • Odpowiedz
  • 1
@mirko_anonim w wielkiej płycie co mialo się rozwalić to się rozwaliło. Nie poszedł bym w nowe budowane ostatnimi llatami bo te budynki są robione po kosztach. Materiału budowlane były tak niestabilne cenowo że podczas budowy oszczędności szukało się gdzie się dalo
  • Odpowiedz