Wpis z mikrobloga

Dobra, idę na #silownia byłem tam parę razy z kolegami i robiłem to co oni z 10 lat temu, od tamtej pory nic. W googlu nawrzucane jakiś artykułów sponsorowanych i ciężko się przebić do czegoś konkretnego a nie mam wokół osób aktualnie co trenują.

Aktualna postura - szczupły
Cel główny: wygląd - chce się 'wyrobić'
Cele poboczne: poprawa siły i kondycji

Wystarczy jak na początek wezmę jakąś gotową listę ćwiczeń, "plan treningowy"?
Kogo polecacie w dobrych pieniądzach w #katowice , żeby 'przeanalizował' mnie, przygotował i pokazał jak poprawnie robić ćwiczenia w wybranym miejscu, gdzie chce chodzić? Czy to zbędny wydatek?

Ten plan treningowy wiąże się też z specjalną dietą czy niekoniecznie? Czy wystarczy białko w shakerze? Średnio u mnie z gotowaniem, obiady to preferuje z baru mlecznego.

Załóżmy mam efekty - i myślę 'tyle wystarczy', to jak dużo trzeba ćwiczyć, żeby się utrzymywały? Jak długa przerwa sprawi, że się zacznie to cofać? I ile trzeba ćwiczyć żeby 'coś było widać'.

PS. Sauny lubię i tam są, powinno się po treningu/przed, czy nie powinno, jak długo, wzmacnia to efekty czy odpręża tylko?

Nie znam się, dajcie polecenia i rady początkującego :)

#mirkokoksy #sport #dieta #sylwetka #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #katowice
  • 9
@L00k3r: 1) na początek wygoogluj fbw sakera - będzie ok.
2) zakładając, że podszedłbyś od razu z sensem do treningu (tj sumienny trening bez obijania się i przerw plus liczenie kcal) plus to, że pewnie startujesz od 0 i jesteś chudy (więc nie będzie szybkiego efektu wizualnego w postaci zrzuconych kilogramów) to ludzie z Twojego otoczenia zauważą może po 2-3 latach o ile będziesz bez koszulki, w ubraniach pewnie musisz liczyć
@L00k3r: jak masz dobre warunki początkowe (szczupły i uprawiałeś jakieś sporty wcześniej) oraz odpowiedni kościec to będziesz miał fajne efekty.
Tylko ćwicz na wolnych ciężarach i dokładaj regularnie.
Więc efekty po dopiero kilku latach to u osób co mają fatalna genetykę lub tylko chodzą pomachać hantla a nie trenują.
Kluczem są wolne ciężary, progresja i nadwyżka kaloryczna.
Najlepiej weź kogoś na początek żeby pokazał Ci technikę podstawowych ćwiczeń żebyś zaczynał z
@pp93: bez przesady jesli nie bedzie chciał miec mocnego 6paka przez caly rok to po 2 latach juz bedzie wygladal na calkiem sporego chlopa. A z sila to jeszcze latwiej, ja cwicze dwa lata i moge zrobic martwy ciag 2.5 mase mojego ciala, przysiad 2.2 i wyciskanie 1.5. Wystarczy po prostu podejsc do tego na serio a efekty beda spoko nawet bez sterydow
@Magq: Zależy czego oczekujesz. Możesz podnosić w martwym 2,5x masę swojego ciała i dalej wyglądać jakbyś właściwie nie ćwiczył. Jeśli się zaleje, to fakt, będzie wyglądał na większego, ale również osoby z boku mogą powiedzieć, że nie wygląda jakby ćwiczył, tylko był po prostu "duży", co wcale nie jest komplementem.
@pp93: co rozumiesz przez zaleje, jesli koles przytyje kilka kg w dwa lata beda szczuplym i bedzie do spoko masa to nie bedzie tlusty przeciez. Opinia randomowych ludzi nie ma znaczenia, on na pewno zobaczy efekty i bedzie z nich zadowolony no chyba ze oczekuje wygladu greckiego herosa
@Magq: Zgadzam się co do zasady, sam na pewno zobaczy efekty sporo szybciej. Natomiast chciałem podać realny timeline, żeby OP nie odpuścił po pół roku porównując swój mizerny (ale realny) progres do tego co może zobaczyć w internecie.
A wygląd greckiego herosa to wiadomo - cel nadrzędny :)
  • 0
@pp93 dzięki, fbw sakera coś mi mówią te ćwiczenia więc dobrze wygląda jest rozpisane jest od czego wyjść. To powinienem wziąć trenera czy odpalać filmiki z tych ćwiczeń na youtube i naśladuje technikę?
"aż do wyczerpania zdolności do progresji ciężaru" co to znaczy?

No i jak z tym gotowaniem "plus liczenie kcal" - czyli, co dokładniej masz na myśli bo jak wspomniałem średnio z gotowaniem, 'jem sobie co chcem' i to się
@L00k3r: Masz wypisane pojęcia i zagadnienia - pogoogluj. Nie będę Ci wszystkiego tłumaczył, bo wystarczy, że wpiszesz swoje pytanie w wyszukiwarce i klikniesz w pierwszy z brzegu link, a ja bym po prostu pisał swoimi słowami to samo, co jest tam napisane. Ściągnij apkę do liczenia kcal (YAZIO, fitatu, myfitnesspal) i samouczek Cię dalej poprowadzi.
Saker (ten od FBW) napisał ebooka, w którym wszystko opisuje. Nazywa się chyba "Podstawy treningu siłowego"