Wpis z mikrobloga

W #!$%@? głupie pytanie, ale ile max obciążenia może być po 1 stronie sztangi żeby to się nie #!$%@??xD mam założone po 3 talerze różnej wagi na każdą stronę, mogę to bezpiecznie zdjąć najpierw z jednej a później z drugiej? Bo jak debil chodzę i zdejmuje po 1 talerzu z każdej strony na zmianę
#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 12
  • Odpowiedz
@xPekka: nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zależy od sztangi, stojaków, rodzaju obciążenia. Chociaż zazwyczaj jak jest jedna 20 na stronie, to z drugiej strony możesz ściągnąć wszystkie talerze bez problemu.
  • Odpowiedz
@xPekka: Ja jak robię np. 140kg i mam 3 dwudziestki na strone, to zdejmuje 2 na raz czyli jest 40kg różnicy między stronami i nic się nie #!$%@?, 3 dwudziestek na raz już raczej bym nie próbował, nawet na w #!$%@? szerokich stojakach. Na wąskich już 2 dwudziestki nawet mogą #!$%@?ć sztange w powietrze więc też bym uważał.
  • Odpowiedz
@TrzezwyIrlandczyk: Ja na studiach, jak miałem WF, to zapisałem się na siłkę. Nałożyłem ciężaru na sztangę, bez zabezpieczeń, zrobiłem 2 serie rozgrzewkowe i nałożyłem na pierwszą właściwą. Poszedłem po picie bo zapomniałem i nagle słyszę huk. Chłopak, który na codzień nie ćwiczy, chciał też zrobić serię, ale że nie trzymał poziomu to wszystko zleciało. Dodatkowo pewnie ciężar był za duży. Tego dnia zrobiłem jednak ramiona XD
  • Odpowiedz