Wpis z mikrobloga

Kolejny dobry tydzień treningowy

Siady 235 kg x1 x 2 RPE sam nie wiem, z 7 albo i mniej xD
Ława 160 kg x 1 x 2 RPE trochę wyższe, ale i tak jest spoko.

Potem jeszcze trochę akcesoriów, które omawiam w filmiku.

Moim głównym celem na AMP jest wyciśnięcie 180 kg, jeśli to się uda, to będę bardzo zadowolony. Siady pewnie też pójdą fajnie, ale nie mam konkretnej liczby w głowie.

Ogólnie to przygotowania idą dobrze, ale nieco ponad miesiąc temu przeprowadziłem się do nowego mieszkania i chyba mam alergię na coś, co jest w tym mieszkaniu. Objawia się to tym, że kiedy kładę się spać dostaję dość mocnych duszności, świszczący oddech, bardzo ciężko mi się oddycha. Stało się tak jak na razie z może z 5/6 razy, ale mam wrażenie, że dzieje się to coraz częściej, na początku mocno się wystraszyłem. Nie wiem czym takie ataki są spowodowane. Na początku myślałem, że już za gruby jestem i mój koniec nadchodzi, ale no podczas wysiłku czy w ciągu dnia oddycha mi się idealnie. Potem się zorientowałem, że to się dzieje tylko jak spię pod konkretną pościelą, a pod inną nie, wiec zacząłem prać tę pościel, różne rzeczy robić. Jest to spory problem, bo czasem nie mogę zasnąć bardzo długo, potrzebuję z godziny ponad, żeby to przeszło jak wyjdę z łóżka a i tak czasem nie przechodzi. Na pewno wplywa to też na jakość snu, zaczynam się stresować wieczorem zanim pójdę spać, że znów się to stanie XD
Doszedłem do wniosku, że to jakieś uczulenie na roztocza albo kurz w pościeli, sam nie wiem, no bo w nowym mieszkaniu pościel była pierwszy raz używana. Teraz wyprałem ją znów w wysokiej temperaturze, zobaczymy czy to pomoże. Jestem w nowym mieście, więc lekarza dopiero sobie ogarnę, ale pewnie gówno mi pomoże jak to zwykle lekarze rodzinni. Może chociaż przepisze jakiś ventolin albo coś na duszności.

W każdym razie oprócz tego wszystko idzie dobrze. Ciągi trochę kuleją, ale to jak zwykle u mnie.

Zostały jeszcze 2 ciężkie tygodnie treningów i jazda na ZAWODY

#mikrokoksy #silownia #latajacydywan #trojboj
DywanTv - Kolejny dobry tydzień treningowy

Siady 235 kg x1 x 2 RPE sam nie wiem, z 7...
  • 13
@DywanTv: miałem podobnie. Uczulenie na pierze mi wyszło i winna była poduszka. Kup hipoalergiczną może. Kurz i roztocza - zrób sobie test, rusz stare ubrania w szafie albo idź wytrzepać dywan i zobaczysz czy masz ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak bierzesz leki antyalergiczne to patrz na ulotkę, niektóre powodują pobudzenie/bezsenność - np allegra. Ventolin pomoże ale sprawy nie załatwi, i przestaniesz być naturalem.

Czemu zmieniłeś siad na
@dominges08 Bo w przysiadach wyginam mocno nadgarstki, wrapy odciążają staw w tej pozycji. W ławie nie potrzebuję. Mam silne przedramiona, duże nadgarstki, wyciskam dość wąsko, więc nadgarstek się nie wygina.
@bdm_bq Buty zmieniłem na płaskie, bo trenerzy kazali xd mówili, że za bardzo przechylało mnie w przód, co jest prawdą. Teraz zupełnie inaczej podchodzę do siadu i lepiej trzymam balans. Z głębokością chyba nie jest tak. Czuje, ze to jedynie kwestia kontroli i odpowiedniego wypuszczenia kolana w przód. Potem głębokość łapie się sama.

Co do t raises, to ja je bardzo lubię, ale lubię właśnie je robić z takim dość mocnym zarzuceniem
@DywanTv: z tymi dusznościami, gdy kładziesz się spać, to jeśli mijają jak wstajesz (w sensie zmieniasz pozycjęz lezacej na stojącą), to odwiedziłbym lekarza. Może i to alergia, ale też to chyba czeste objawy problemów krążeniowych (serce), albo oddechowych (płuca).
  • 0
@vostok: Średnio mijają szczerze mówiąc. Plus tak jak mówiłem przy wysiłku nawet takim bardziej wydolnościowym wszystko jest git, więc trochę mnie to uspokaja.