Wpis z mikrobloga

Cześć! Moja chrześnica (14-15 lat) chciałaby zacząć "chodzić na siłownię". Boryka z się z nadwagą - przez, którą ma zwolnienie z biegów na WF (odciążenie kolan). Myślałem żeby pójść z Nią w Święta, pokazać jakiś przykładowy trening, zobaczyć jak z mobilnością.
myślałem o:
- przysiadach - bez obciążenia, jak dobrze będzie szło to jakiś kettle/piłka
- pompki na kolanach/przy ścianie
- wyciskanie hantla/kettle nad głowę (OHP sztangą dla osoby bez doświadczenia chyba średnio)
- podciąganie australijskie na TRX

Ułożyć z tego taki mini obwód i dołożyć trochę podniesienia tętna typu mountain climbers, burpees ale bez wyskoku, ergometr. Na koniec jakieś dłuższe kardio typu rowerek czy ergometr (bieżnia chyba odpada)

Zastanawiam się nad wszelkiego rodzaju wykrokami - czy nadwaga jest przeciwskazaniem? Co jeszcze byście polecili? Sugerowałem siostrze znalezienie jakiegoś trenera / zajęć (grupie też raźniej zacząć)na początek by ktoś spojrzał na technikę - ale poszukiwania trochę zajmą. Dzięki za wszelkie pomysły i sugestie :)

#mikrokoksy #silownia
  • 10
@Grzegiii: Najpierw to może zachęcić ja do dodatkowej aktywności i zdrowszej diety, nawet jakieś spacery na start, jakieś może rolki, rower. Ćwiczenia siłowe to może trochę później