Wpis z mikrobloga

@tomszczyk
Nie,zdarzaja sie takie przebiegi w autach typu dacia sandero czy opel corsa jak pierwszym wlasicielem byl emeryt,ktory serio jezdzil tylko do kościoła i na dzialke¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
ale robisz tak, bo uwazasz, ze to nie ma wplywy na zuzycie, czy po prostu masz to w dupie co bedzie z tym autem za X kilometrow?


@Czukwe_Bukwe_Ambalabamba: Robię tak jak zaleca producent auta - dla jasności auto zawsze dostaje olej wg specyfikacji producenta i tylko oryginalny filtr,czy to w ASO/ czy już poza. Wg mnie to może mieć wpływ jak auto będzie miało te 300-500kkm, ale nie oszukujmy się wtedy
  • Odpowiedz
8lat i 30k km? To żart?


@tomszczyk: Mój teść ma jak dobrze pamiętam 48kkm w aucie z 2006 - kupił nówkę jako świeżo upieczony emeryt, kościół ma blisko, więc jeździ nim tylko po rodzinie, lekarzach itp., mój ojciec ma też niecałą 100kkm w hondzie z 2012 - też podobnie ją użytkując ze względu na wiek i to że nigdy nie chodzi do kościoła( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sayda 8lat i 30k km? To żart?


@tomszczyk: U mojego dziadka w aucie z 2000 roku jest może z 50k a może i nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sayda: pamiętaj żeby wymieniać też co roku a nie tylko po przebiegu. A to czy możesz wymienić po 10k, 30k czy nawet 10k będzie za dużo to w głównej mierze zależy od stylu jazdy.

I nie daj sobie
  • Odpowiedz
wymianiaj co 10k albo co roku ;)


@nielubiekalafiora: przebijam, niech wymienia co 7k a co tam :)
Wiadomo, że lepiej częściej ale też nic się nie stanie jak wymiana się nieco przeciągnie :)

@sayda: Generalnie zależy od tego co to za fura i jak jej używasz. Wiadomo że 10k przebiegu w mieście w korkach to wyzwanie dla silnika, podczas gdy 10k na trasie, jeszcze gdy jeździsz spokojnie to mniejszy problem.
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: filtr paliwa( benzyna) to w większości przypadków można sobie odpuścić w starszych silnikach.
Ja jakiś czas temu wymieniłem w starej toyce przy 320k i żałowałem bo był w takim miejscu że nawet w aso się nie podejmowali wymiany. To samo w chryslerze gdzie bak musiałem wyjąć żeby się do niego dostać.
  • Odpowiedz
@sayda: kupiłem dacię duster nową i producent zaleca wymianę co 30 tys. Km. Na moje to za dużo i się do tego nie stosuję, ale jak widać taga koncepcja też się pojawia, że co 30 tys km też jeat ok.
  • Odpowiedz